Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 1, 15-26

Маркетингові стратегії у діяльності ВНЗ на ринку освітніх послуг

Бурдонос Людмила
доцент кафедри фінансів, грошового обліку та аудиту. Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, e-mail:

Бурдонос Людмила. Маркетингові стратегії у діяльності ВНЗ на ринку освітніх послуг. / Л. Бурдонос // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 1(233). – С. 15-26.

Стаття присвячена актуальності питання адаптації вищого навчального закладу до ринкових умов господарювання, підвищення його конкурентоспроможності та якості освітніх послуг як гарантію його затребуваності і життєздатності. Досліджено сучасні способи підвищення якості діяльності ВНЗ, які впливають на удосконалення конкурентоспроможності освітніх послуг і продуктів. Визначено сутність та показано необхідність удосконалення маркетингової діяльності вузу на ринку освітніх послуг яке поступово набуває важливого самостійного значення, потребує подальшого опрацювання, виявлення специфічних меж і тенденцій, властивих вищому навчальному закладу як суб’єкту ринку. Значну увагу приділено питанню якості продукції ВНЗ яке повинно задовольняти споживчий попит. Адже наскільки освітня установа здатна задовольнити цей попит, настільки високо оцінюватиметься якість його діяльності, настільки воно і забезпечить себе стабільною роботою в майбутньому.

ринок освітніх послуг, маркетинг в системі вищої освіти, маркетинг освітніх послуг, маркетингові комунікації, маркетингові стратегії, освітній продукт

JEL classification: I23

1. Дихтль Е., Хершген Х. Практический маркетинг: Учеб. пособие / Пер. с нем. А.М. Макарова; Под ред. И.С. Минко. – М.: Высшая шк., ИНФРА-М, 1996. – 255 с.
  2. Афанасьев В., Черкасов В. Маркетинг образовательных услуг//Маркетинг в России и за рубежом. – 1999. №5(1). – С.68-78.
  3. Менеджмент в дистанционном образовании, модуль 1. Маркетинг образовательных услуг. Учебный курс / гл. редактор Бендова Л.В. – М.:МГИЭМ, 2000. - 108 с.
  4. Мескон М. Основы менеджмента: пер. с англ./ М. Мескон, М.Альберт, Ф.Хедоури; под ред.. Л.И. Евенко. – М.: Дело, 1997.– 704с.
  5. Звенцев А. Коммуникационный менеджмент/ А.Звенцев. – С-Пб.:Союз, 1997. – 201 с.