Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 1, 166-176

Білоусов Олександр
кандидат політичних наук, доцент кафедри правознавства, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:

Білоусов Олександр. Залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами у інформаційно-комунікативному просторі: досвід ЄС / О. Білоусов // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 1(221). – С. 166-176.

Проаналізовано роль сучасних інформаційно-комунікативних технологій у реалізації актуальних завдань щодо залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами. Надання більшого обсягу інформації та більш ефективна комунікація є передумовою народження відчуття причетності до політичних процесів Європи. Створення транснаціонального «простору», де громадяни з різних країн могли б обговорювати питання, які, на їх думку, є важливими викликами ЄС, є необхідною і першочерговою задачею сучасності. Ці відносно нові введення допомагають владним структурам залишатися проінформованими про громадську думку в ЄС та визначити ті Європейські проекти, які отримають підтримку громадськості. У той же час, маючи зворотний процес, вони, враховують громадську думку і тим самим створюють стабільне підґрунтя для подальшого визначення вектору соціально-політичного розвитку.

інформаційно-комунікативні технології, громадянське суспільство, інформаційне суспільство, владні структури, ефективна комунікація, політичний процес, транснаціональний простір, громадськість

JEL classification:

УДК: 323.2:327

1. Європейське врядування : Біла книга // Комісія Європейських Співтовариств Брюссель, 25.7.2001 COM(2001) 428, остаточна редакція [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://upi.org.ua/load/4-1-0-113
  2. Кресіна І. Концепція урядування як новий підхід до управління суспільно-політичними процесами / І. Кресіна // Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (12 грудня 2012 р., м. Київ) / Упоряд. В. М. Яблонський, О. А. Корнієвський, П. Ф. Вознюк. – К. : НІСД, 2013. – С. 39-45.
  3. Розова Т. Культурно-антропологічна укоріненість ідеї громадянського суспільства у буття українського соціуму / Т. Розова // Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (12 грудня 2012 р., м. Київ) / Упоряд. В. М. Яблонський, О. А. Корнієвський, П. Ф. Вознюк. – К. : НІСД, 2013. – С. 45-52.
  4. Кудряченко А. Засадничі демократичні цінності та їх роль у розвитку громадянського суспільства у країнах Європи / А. Кудряченко // Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (12 грудня 2012 р., м. Київ) / упоряд. В. М. Яблонський, О. А. Корнієвський, П. Ф. Вознюк. – К. : НІСД, 2013. – С. 28-39