Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 1, 199-209

Євроатлантичні перспективи України (історико-економічний аспект)

Тарановський Микола
Кандидат економічних наук, доцент кафедри ресторанно-готельної справи, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:

Тарановський Микола. Євроатлантичні перспективи України (історико-економічний аспект) / М. Тарановський // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 1(221). – С. 199-209.

У статті розглянуто відносини України з Північноатлантичним альянсом, а також деструктивні дії Росії, спрямовані на перешкоджання цьому процесу. На конкретних прикладах низки країн, історичних фактах спрямовується статус нейтралітету для України, як найбільш поширена в суспільстві альтернатива НАТО. Досліджується фінансовий аспект можливих наслідків для держави в разі приєднання до альянсу. Автор обґрунтовує висновок щодо політичної доцільності та економічної вигідності євроатлантичної інтеграції України.

колективна безпека, реформи, Північноатлантичний альянс, інтеграція, нейтралітет, ЄС, НАТО.

JEL classification: R400

1. Фурашев В., Макобрій О. Вступ до життя крізь призму життя. – К.: “Прес-Кіт», 2008. – 32 с.
  2. Що таке НАТО. Publick Diplomacy Devesion. Brussels-Belgium. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.NATO.int.
  3. Новітній поступ ЄС. Представництво Європейської Комісії в Україні. - К.: «Еліт-прес», 2008. – 68 с.
  4. Активне залучення, сучасна оборона, сучасна концепція оборони та безпеки країн-членів НАТО. NATO Publick Diplomacy Devesion. Brussels-Belgium. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.NATO.int
  5. Європейський Союз і Україна. – К.: «Фенікс», 2004. – 19 с.