Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 1, 5–15

Проблеми мотивації персоналу на сучасних підприємствах України

Борисова Людмила
кандидат економічних наук, доцент кафедри прикладної економіки, Одеський інститут фінансів Українського державного університету фінансів та міжнародної тргівлі, e-mail:

Борисова Лариса
аспірантка, Одеська національна академія зв'язку іені О.С.Попова, e-mail:<а onat@onat.edu.ua onat@onat.edu.ua>

Борисова Л., Борисова Л. Проблеми мотивації персоналу на сучасних підприємствах України. / Борисова Людмила, Борисова Лариса // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 1(221). – С. 5-15.

У сучасних умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні на підприємствах виникає об'єктивна необхідність так організувати свою діяльність, щоб досягти максимально можливої продуктивності і прибутковості завдяки правильному вибору й ефективному управлінню персоналом. Рішення цих завдань безпосередньо пов'язане з необхідністю розробки дієвих механізмів, методів і способів мотивації співробітників. Ця проблема безпосередньо пов'язана з відсутністю системного підходу до формування нової, ефективної системи стимулювання, використання якого дозволить застосовувати мотиваційний механізм дії на трудову діяльність персоналу з урахуванням специфіки соціальних, економічних і психологічних умов функціонування українських підприємств, впроваджувати інноваційні моделі мотивації, які дозволять підвищити рівень залучення співробітників до роботи та управління підприємством, задовольнити їх нематеріальні потреби.

методи, способи, системний підхід до мотивації, матеріальне та нематеріальне стимулювання персоналу

JEL classification: М15

УДК: 331.108.2

1. Антохова І.М. Проблеми впливу мотиваційного механізму на розвиток персоналу підприємства / І.М. Антохова // Вісник КНТЕУ. – 2006. – № 2.
  2. Бондаренко А.А. Трудовая мотивация: проблемы и развитие / А.А. Бондаренко // Инновации. – № 4 – 2008. – С. 65-66.
  3. Дмитренко Г. А. Мотивация и оценка персонала / Г.А. Дмитренко, Е.А. Шарапатова, Т.М.Максименко. – К.: МАУП, 2002. – 248 с.
  4. Колот А.Н. Мотивация персонала /А.Н. Колот. – К.: КНЕУ – 2002. – 337 с.
  5. Колот A.M. Соціально-трудові відносини: теорія і практика регулювання: монографія / А.М.Колот. – К.: КНЕУ, 2003. – 230 с.
  6. Милашенко В.М. Развитие системы мотивации персонала предприятия в условиях кризисна /В.М. Милашенко [Електронний ресурс].– Режим доступу: http: //lib. uabs. edu. Ua / library/ Visnik/1_28_2010.
  7. Попова А.К. Особенности управления системой мотивирования в процессе стратегического управления предприятием /А.К. Попова // Экономист. – 2006. – № 12. – С. 52-54.
  8. Результаты опроса: денежные поощрения — самый эффективный способ мотивации персонала [Електронний ресурс].– Режим доступу: http:// www. work.ua/ news/ ukraine / 490/.
  9. Ровенська В.В. Мотивація персоналу в період економічної кризи / В.В. Ровенська // Вісник економічної науки України. – 2010. – №1 – С. 88–90.
  10. Ходзинский К. Современное состояние труда в Украине и проблемы его интенсивности / К. Ходзинський // Экономика Украины, 2004. – № 8.
  11. Щекин Г.В. Социальная теория и кадровая политика: монография / Г.В. Щекин. – К.: МАУП, 2000.