Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 1, 129-139

Терьошкіна Наталія
кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки та організації виробництва, Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, e-mail:phd_76@mail.ru

Терьошкіна Н. Державне регулювання впровадження механізмів реалізації національної інноваційної стратегії / Н. Терьошкіна // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 126-142.

У статті досліджено стан державного стратегічного управління розвитком інноваційної сфери в України. Визначені ієрархія та повноваження державних органів щодо розробки та реалізації інноваційної стратегії та політики. Окреслено проблемні питання щодо розробки інноваційних пріоритетів та цілей, а також їх впровадження у практику та систематичного контролю отриманих результатів. Запропоновано створення при Адміністрації Президента України Головного департаменту стратегічного управління, до функцій якого входила би координація державних і місцевих органів влади, інших організацій та суб’єктів господарювання, задіяних в реалізації національної інноваційної стратегії. Розроблено модель державного регулювання впровадження механізмів реалізації національної інноваційної стратегії, яка включає сукупність засобів, важелів і стимулів, що формують діючі процеси державного регулювання розвитку інноваційної економіки на макро-, мезо- і мікроекономічних рівнях.

національна інноваційна стратегія, механізми реалізації, державне стратегічне управління.

JEL classification: L1

УДК: 354.82:330.341.1

1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, Державного комітету телебачення і радіомовлення України: Закон України від 16 жовтня 2012 року // Відомості Верховної Ради України. — 2014. — №2-3. — Ст. 41.
  2. Про наукову і науково-технічну діяльність: Закон України від 13 грудня 1991 року // Відомості Верховної Ради України. — 1992. — №12. — Ст. 165.
  3. Про інноваційну діяльність: Закон України від 4 липня 2002 року // Відомості Верховної Ради України. – 2002. – №36. – Ст. 266.
  4. Указ Президента України «Про Національну раду з питань науки, інновацій та сталого розвитку України» від 21.08.2009 р. №664/2009 // [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/664/2009.
  5. Офіційний сайт Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України // [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://dknii.gov.ua.