Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 143-153

Шарагова Ірина
магістрант фінансово-економічного факультету, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Шарагова І. Сутність та джерела формування фінансового результату підприємства, його ефективне управління / І. Шарагова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 143-153.

У статті розглянуто сукупність підходів щодо сутності поняття «фінансового результату», досліджено та проаналізовано особливості та джерела формування фінансового результату. Представлено статистичні дані стосовно рівня прибутковості (збитковості) українських підприємств 2014 р. у порівнянні з аналогічним періодом в 2013 р. Проаналізовані основні види фінансового результату підприємства та їх вплив на подальшу фінансову діяльність, згідно яких визначено основні підходи щодо ефективного управління прибутком підприємства та обґрунтовані основні джерела покриття збитків. Розроблена схема управління прибутком суб’єктів господарювання. Наведено основні напрямки використання прибутку. Охарактеризовані особливості застосування сучасних пакетів програм та моделей, що запроваджуються в Україні для планування та прогнозування майбутнього фінансового результату. Запропоновані шляхи удосконалення управління фінансовим результатом підприємств.

фінансовий результат, прибуток, збиток, управління фінансовим результатом, фінансове прогнозування, нейронні мережі, управління прибутком.

JEL classification: М11

1. Бланк І.А. Управління прибутком / І. А. Бланк – К.: Ніка-Центр, Ельга, 2002. – 752 с.
  2. Бондар Н.М. Економіка підприємства: Навч. посібник/Н.М. Бондар – К.:Видавництво А.С.К., 2004. – 400 с.
  3. Благодатєлєва – Вовк С.Л. Управління фінансовою санацію підприємств: Навчальний посібник. – К.: Ніка-Центр, 2006. – 248 с.
  4. Вороніна О.О. Управління фінансовими результатами промислового підприємства/ Олександра Олександрівна Вороніна; Харківський національний економічний університет. - Х., 2009. 20 с.
  5. Скалюк Р. Концепції фінансового результату діяльності промислового підприємства: міжнародні практика та вітчизняні реалії / Р.Скалюк // Галицький економічний вісник. – 2010. – №3(28). – С.18-25
  6. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч.посібник.-К.:КНЕУ, 2003. -554 с.
  7. Державна служба статистики України [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/