Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 154-162

Особливості управління зобов’язаннями комерційних банків України

Шевченко Яна
магістрант фінансово-економічного факультету, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Шевченко Я. Особливості управління зобов’язаннями комерційних банків України / Я. Шевченко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 154-162.

Однією з головних проблем функціонування банківської системи є ресурсне забезпечення діяльності банків, і тому питання управління ресурсним потенціалом банківської установи є актуальним сьогодні. У статті розкрито економічну сутність і структуру зобов’язань комерційних банків. Проведено огляд специфіки ведення банківської діяльності та визначена мета банківського менеджменту у сфері управління зобов’язаннями банку. Проаналізовано динаміку ресурсної бази банків України. Здійснено загальний аналіз проблем управління залученими та запозиченими ресурсами банків. Зосереджено увагу на факторах акумуляції ресурсів банками. Узагальнено основні методи управління депозитними зобов’язаннями. Розглянуто особливості управління запозиченими ресурсами. Визначено основні параметри формування ресурсної бази. Запропоновано подальші напрямки дослідження у сфері управління зобов’язаннями банку.

зобов’язання, управління, залучені кошти, запозичені ресурси, міжбанківське кредитування, депозитна політика.

JEL classification: G21

УДК: 334.65.8

1. Примостка Л.О. Підручник. — 2-ге вид., доп. і перероб. — К.: КНЕУ, 2004. — 468 с.
  2. Прасолова С.П. Банківські операції.: навч. посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2013 - 568с
  3. Фінансовий менеджмент у банках. Навчальний посібник для студентів V курсу всіх форм навчання спеціальності “Банківська справа” (Укл. Н.В.Тарасевич. - Одеса: ОДЕУ, ротапринт, 2008 р. – 182 с.)
  4. Рябініна Л.М., Няньчук Н.Ю., Ухлічева Л.І. / за ред. Рябініної Л.М. Банківські операції: навчальний посібник. - Одеса: ОДЕУ, 2011. – 536 с.
  5. Довгань, М. Ж. Банківський менеджмент: навчально-методичний комплекс. / М. Ж. Довгань. – Тернопіль : ТНЕУ, 2012. – 105
  6. Oсновнi показники діяльності банків України. Офіційний сайт Національного банку України [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://bank.gov.ua
  7. Нагай, Т. Складові системи управління формуванням банком ресурсів з депозитних джерел [текст] / Т. Нагай // Матеріали за Х міждународна науково-практична конференція (17-25.08.2014).- 2014 - C.7-9.