Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 162-170

Аналіз резервів і шляхів розвитку виноробної галузі України

Яблонська Наталія
кандидат економічних наук, доцент, кафедра економіки промисловості, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:nat_v@ua.fm

Погоря Юлія
магістрант, кафедра економіки промисловості, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:poghoria@bk.ru

Яблонська Н., Погоря Ю. Аналіз резервів і шляхів розвитку виноробної галузі України / Н. Яблонська, Ю. Погоря // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 162-170.

У статті охарактеризовано сучасний стан виноробної промисловості, особливості та тенденції розвитку галузі. Наведені фактори та шляхи розвитку підприємств виноробної галузі. Проаналізовано галузеві проблеми і окреслено можливі напрямки подолання. Доведено, що для стабілізації та подальшого розвитку виноробної галузі необхідна: державна підтримка виноробної галузі на основі сформованої законодавчої бази та державного контролю, ефективна маркетингова діяльність по дослідженню внутрішнього та зовнішніх ринків, а також організація продажу українського вина на ринках країн СНД, балтійських і скандинавських країн, де немає свого виноробства, також доцільно залучити інвесторів, які будуть зацікавленні не тільки в отриманні великої маси доданої вартості продукції, але і в якості напою.

виноробна галузь, виноматеріали, імпортна сировина, розвиток виноградарства та виноробної галузі.

JEL classification: L66

УДК: 334.716:001.815

1. Семенов В.Ф. Регіональна економіка: Навчальний посібник.- Київ, МП» Леся», 2008.-595с.
  2. Державний комітет статистики. [Електронний ресурс]. −Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
  3. Матчина И.Г. Стратегия развития винодельческого производства Украины / И.Г. Матчина // Бизнес-информ. – 2004. – № 2. – С. 78 – 82.
  4. Барабанов О.Н. Глобальное управление / О.Н. Барабанов, В.А. Голицин, В.В. Терещенко // МГИМО-Университет, 2006. – 256 с
  5. Экономические проблемы виноградарства и виноделия / [Б. В. Буркинский, И. Н. Агеева, А. А. Бревнов и др.]; под. ред. Б. В. Буркинского. –Одесса: Институт проблем рынка и экономико-экологических исследований НАН Украины, 2007.
  6. Смолянський О. Акцизний збір. Проблеми, тенденції, перспективи //Алкоголь і тютюн України. – 2012. - №1. – с.42-44