Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 171-180

Політична модернізація України в процесі сучасної трансформації

Балута Тетяна
кандидат політичних наук, старший викладач кафедри філософіїї, історії та політології, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.edu@ukr.net

Балута Т. Політична модернізація України в процесі сучасної трансформації / Т. Балута // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 171-180.

У статті розглядається й аналізується політична модернізація як складний трансформаційний процес, мета якого показати здатність адаптації політичної системи та суспільства до нових змін конституційного ладу, формування нових інститутів політичної влади, становленню плюралізму, демократизації владних відносин, подолання економічної відсталості, політичної нестабільності, активізації участі громадян в політичному житті суспільства.

модернізація, суспільство, політична трансформація, соціальна система, динаміка, розвитку, цивілізація, демократизація.

JEL classification:

УДК: 321.02:316.422(477)

1. Тарнас С. История западного мышления. М., 1995.
  2. Hungtington, S. Political order in Changing Societies. - Yale University Press, 1968.
  3. Хантингтон С. Столкновение цивилизаций. - М.: ООО «Издательство АСТ», 2003. – 263 с.
  4. Apter D. The politics of modernization. - Chicago, 1976.
  5. Хантингтон, С. Кто мы? Вызовы американской национальной идентичности / Пер. с англ. А. Башкирова. - М., 2004.
  6. Зайцев М.О Модернізація і проблеми національної ідентичності // Україна в контексті євроінтеграції: Матеріали Міжнародної науково – теоретичної конференції . – Наукове видання . – Суми: СумДУ , 2005.
  7. Гальчинський А.С. Лібералізм: уроки для України: Н-П ессе. – К.: Либідь, 2011