Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 180-193

НТР – каталізатор зміни в суспільній свідомості

Попков Василь
доктор філософських наук, професор, кафедра політології, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, e-mail:nauka@onu.edu.ua

Попкова Анжеліка
старший викладач, кафедра філософських та соціально-політичних наук, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління, e-mail:nauka@onu.edu.ua

Попков В., Попкова А. НТР – каталізатор зміни в суспільній свідомості / В. Попков, А. Попкова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 180-193.

У статті мовиться про те, як глибоко перетворюючи економіку, політичні стосунки, суспільну свідомість, науково-технічна революція активно вторгається у внутрішній світ людини. Вона активно трансформує образну картину, соціальну пам'ять, «демассифікуе» і «интерактивізуе» комунікативне середовище, перебудовує інформаційний процес на принципах «кліп-культур» і інших інновацій кібернетичної епохи. Все це ставить сучасну людину перед нелегким завданням вироблення внутрішньої автономії, здібності самостійно, без зовнішніх вказівок і підтримки використовувати досягнення НТР і можливості глобалізації на користь власного розвитку.

науково-технічна революція, НТР, суспільна свідомість, глобалізація, інтерактив, демасифікація, соціальна пам'ять, комунікація.

JEL classification:

УДК: 177

1. Делягин М. Место информационной революции в эволюции человека //Постчеловечество. – М.: Алгоритм, 2006. – 320 с.
  2. Маклюэн М. Война и мир в глобальной деревне/М. Маклюэн; пер с англ. – М.: АСТ,2012. – 219 с.
  3. Мокачев Д.С. В ожидании виртуального мессии // Чеснокова Т.Ю. Постчеловек. От неандертальца до киборга. – М.: Алгоритм, 2008. – 368 с.
  4. Ранкс К. Мировая война ХХ1 века / К. Ранкс. – М.: Эксмо, 2011. – 256 с.
  5. Тоффлер Э. Третья волна: Пер. с англ./ Э. Тоффлер. – М.: АСТ, 2002. – 776 с.
  6. Уткин А.И. Мировой порядок ХХ1 века/А.И. Уткин. – М.: Эксмо, 2002. – 512 с.