Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 200-210

Новий світогляд як об’єднуючий націю ідеологічний фактор

Шестопал Тарас
кандидат економічних наук, доцент, викладач Іллічівського морського коледжу Одеського національного морського університету, e-mail:Maritime.business.onmu@gmail.com

Шестопал Т. Новий світогляд як об’єднуючий націю ідеологічний фактор / Т. Шестопал // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 200-210.

Важливішим фактором державного будівництва є ідеологія. Сучасний етап українського державотворення вимагає формування нового світогляду, який об’єднає націю на шляху до загальної мети. І тут важливо, як розуміють керівники держави і народ, економічні завдання, які стоять перед суспільством. І перш за все, розуміти економічну модель, яка зараз функціонує, а також бажану соціальну економічну модель суспільства. Факти, що викладені в цієї статті, є для нас, українців, прикладом та стимулом щодо практичних дій. Ми здатні і повинні побудувати суспільство «соціального ринкового господарства» та «соціального партнерства». Саме ті поняття є головними у новій соціальній ідеології, яка буде здатна об’єднати українську націю як сучасний політичний феномен – єдності людей всіх національностей та віросповідній в ім’я нашого розвитку та розквіту нашої державності.

нація, ідеологія, світогляд, економіка, економічна модель, ринок, моральність.

JEL classification:

1. Библия. Новый Завет / Евангелие от Матфея. 5:26 – 7: 29
  2. Хайек Ф. А. Пагубная самонадеянность : ошибки социализма. – М.: Издат. «Новости», 1992. – 304 с.
  3. Фридмен М. Если бы деньги заговорили … : Пер.с англ. –М., «Дело»
  4. Кейнс Дж. М. Избранные произведения. Пер. с англ. – М.: Экономика, - 1993. – 541 с.
  5. Эрхард Л. Благосостояние для всех: Пер. с нем. –М. Издат-во «Дело» , 2001
  6. Мюрдаль Г. Современные проблемы «третьего мира». Москва: Прогресс, 1972. – 767 с.
  7. Эрхард Л. Полвека размышлений: Речи и статьи: Пер с нем. –М. издат. «Руссико, Ордынка» - М., 1993. – 608 с.
  8. Эклунд К. Эффективная экономика. Шведская модель. Пер.со швед.-М.: Экономика, 1991. – 350 с.
  9. Цинн К. Г. Социальное рыночное хозяйство: идея и развитие экономического строя ФРГ. – Минск, 1994. – 120 с.