Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 2, 91-98

Шляхи поліпшення процесу формування прибутку на підприємстві

Петрова Світлана
Магистрант фінансово-економічного факультету, Одеський Національний економічний університет, e-mail:svetp93@mail.ru

Петрова С. Шляхи поліпшення процесу формування прибутку на підприємстві. / С. Петрова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 2(222). – С. 91-98.

В умовах стрімкого розвитку ринкової економіки місце і роль прибутку у господарському процесі безперервно зростає. Прибуток виступає не тільки стимулом господарської діяльності підприємств, але й основним джерелом розвитку їхньої діяльності. Головною задачею сучасного етапу розвитку економіки є опанування підприємцями та керівниками ефективними методами управління підприємством, зокрема, прибутком в процесі здійснення підприємницької діяльності. З метою підвищення результативності діяльності підприємства та його стратегічного розвитку у перспективі виникає потреба у розробці стратегії управління підприємством спрямованої на вдосконалення механізму формування прибутку. З метою підвищення результативності діяльності підприємства та його стратегічного розвитку у перспективі виникає потреба у розробці стратегії управління підприємством спрямованої на вдосконалення механізму формування прибутку, що зумовлює актуальність цієї роботи.

прибуток, управління прибутком, прибуток на підприємстві, стратегія формування прибутку, шляхи поліпшення прибутку.

JEL classification: D29

1. Зінченко Т. Управління прибутком і рентабельністю підприємства в умовах ринкової економіки [Текст]/ Т. Зінченко // Вісті ДВ. – 2005. – 1 липня
  2. Економічна енциклопедія: У трьох томах, т.2 / За ред. С.В. Мочерний та ін. – К.: Вид.центр «Академія», 2002. – с. 952.
  3. Кривицька О.Р. Планування прибутку підприємства [Текст]/ О.Р. Кривицька // Фінанси України. – 2005. – № 6. – c. 12–16.
  4. Олексюк О. I., Дзюбенко Л. М. Прибутковість в управлінні. Електронний ресурс – Режим доступу: http://www.grandars.ru/college/ekonomika-firmy/uvelichenie-pribyli.html
  5. Донець Л.І. Управління формуванням прибутку підприємства в умовах ринкових формування господарювання: монографія [Текст]/ Л.І. Донець, С.М. Баранцева. – Донецьк : Вид-во ДНУЕТ, 2009.–255 с.
  6. Суботович Ю.Л. Прибуток в господарській діяльності підприємницьких структур [Текст] // Фінанси України. – № 12 . – 2010. – c. 96-102. Електронний ресурс – Режим доступу: http://masters.donntu.edu.ua/2012/iem/azarova/diss/indexu.htm.