Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 3, 102-112

Матіщак Юлія
аспірант кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:self-confidence@ukr.net

Матіщак Юлія. Характеристика поняття «розвиток підприємства» та його зв’язку з іншими економічними категоріями. / Ю. Матіщак // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 3(23). – С. 102-112.

Сучасні умови функціонування суб’єктів господарювання характеризуються швидкими змінами, в результаті чого підприємство для продовження своєї діяльності повинно забезпечувати безперервний розвиток. Стаття присвячена аналізу сутності поняття «розвиток підприємства» та його зв’язку з іншими економічними категоріями. Розглянуто точки зору різних авторів щодо трактування даного поняття, що існують в науковій літературі. В результаті проведеного аналізу погляди науковців щодо тлумачення даного поняття було згруповано до основних підходів та надано характеристику кожного з них. Проаналізовано погляди різних економістів щодо трактування понять «розвиток», «зростання», «ріст». Виявлено взаємозв’язки і основні відмінності між ними. На основі проведеного дослідження розкрито зміст поняття «розвиток підприємства» та надано авторське узагальнене визначення аналізованої категорії.

розвиток підприємства, підходи до визначення поняття «розвиток підприємства», економічний розвиток, економічне зростання, економічний ріст.

JEL classification: L20

1. Філософський словник: За ред. В. І. Шинкарука// 2-ге вид. — К.: Голов. ред. УРЕ, 1986. — 800 с.
  2. Коротков Э.М. Концепция менеджмента : [учеб. пособие для студентов и слушателей по направлению менеджмент] / Эдуард Михайлович Коротков. Учеб. пособие для студентов и слушателей по направлению менеджмент . – М.: Дека, 1997. – 304 с.
  3. Афанасьев Н.В. Управление развитием предприятия: [монография] / Афанасьев Н.В., Рогожин В.Д., Рудыка В.И. – Х. : Издательский дом«ИНЖЭК», 2003. – 184 с.
  4. Аверьянов Г.С. Управление в технических системах: [учеб. пособ.] / Г.С. Аверьянов, А.Г. Туровец, А.Б. Яковлев. – Омск: Изда- тельство ОмГТУ, 2000. – 80 с.
  5. Рапопорт В. С. Развитие организационных форм управления научно-техническим прогрессом в промышленности / В.С. Рапопорт. – М.: Экономика, 1979. – 232 с.
  6. Яковенко Е.Г. Циклы жизни экономических процессов, объектов и систем / Е.Г. Яковенко, М.И. Басс, Н.В. Махрова. – М. 7. Кучин Б.Л. Управление развитием экономических систем: технический прогресс, устойчивость / Б.Л. Кучин, Е.В. Якушева. – М.: Экономика, 1990. – 157 с.
  7. Єремейчук Р.А. Сутність і зміст процесів розвитку підприємства / Р.А. Єремейчук // Управління розвитком. – №. 1. Х.: ХДЕУ, 2003. –С. 74 – 76.
  8. Євдокимова Д.М. Державне регулювання економічного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 «Економічна теорія» / Д.М. Євдокимова. -К., 2002. - 20 с.
  9. Контролювання та регулювання економічного розвитку підприємства: проблеми, методологічні та прикладні аспекти: монографія/ О.Є. Кузьмін, С.В. Князь, Н.О. Шпак, В.А. Новицький. – Львів: Видавництво Національного університету«Львівська політехніка», 2006. – 148 с.
  10. Акофф Р. Планування майбутнього корпорації /Пер. З англ.. під ред. В.И. Данілова -Данільяна. - M.: Прогрес, 1985. - 328с.
  11. Економічний енциклопедичний словник: У 2 т. Т. 2 / За ред. С.В. Мочерного. — Львів: Світ, 2006. — 568 с.
  12. Великий тлумачний словник української мови. — К.: Ірпінь, ВТФ «Перун», 2001. — 1440 с.