Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 3, 220-231

Скалозуб Леонід
кандидат економічних наук, доцент, викладач Іллічівського морського коледжу Одеського національного морського університету, e-mail:Maritime.business.onmu@gmail.com

Скалозуб Леонід. Правопорушення у сфері державних закупівель як загроза національній безпеці України. / Т. Шестопал // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 3(223). – С. 220-231.

Важливішим фактором державного будівництва є ідеологія. Сучасний етап українського державотворення вимагає формування нового світогляду, який об’єднає націю на шляху до загальної мети. І тут важливо, як розуміють керівники держави і народ, економічні завдання, які стоять перед суспільством. І перш за все, розуміти економічну модель, яка зараз функціонує, а також бажану соціальну економічну модель суспільства. Факти, що викладені в цієї статті, є для нас, українців, прикладом та стимулом щодо практичних дій. Ми здатні і повинні побудувати суспільство «соціального ринкового господарства» та «соціального партнерства». Саме ті поняття є головними у новій соціальній ідеології, яка буде здатна об’єднати українську націю як сучасний політичний феномен – єдності людей всіх національностей та віросповідній в ім’я нашого розвитку та розквіту нашої державності.

державні закупівлі, правопорушення, економічні наслідки, національна безпека.

JEL classification:

1. Василинчук В.І. Удосконалення кримінальної відповідальності за злочини у сфері державних закупівель: /В. І. Василинчук/ Науковий вісник НАВС. – 2014. – № 1, – С. 112 – 120.
  2. Мельничук Т.В. Загрози кримінологічної безпеки державних закупівель / Т.В. Мельничук // Учёные записки Таврического национального университета имени В.И. Вернадского. Серия «Юридические науки». – 2013. — №2-1 (Ч. 2). Том 26 (65). – С. 229-236.
  3. Скосырская Ю.В. Криминологические и уголовно-правовые меры борьбы с преступлениями коррупционной направленности, совершаемыми в сфере государственных закупок : автореф. дис. … канд. юрид. наук. спец. 12.00.08 / Ю. В. Скосырская. – М., 2011. – 27 с.
  4. Водоласкова К.Ю. Кримінально-правова характеристика злочинів у сфері державних закупівель / К.Ю. Водоласкова [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Nvknuvs/2011_2/vodolas.htm.
  5. Скалозуб Л.П. Організаційні засади протидії підрозділами ДСБЕЗ МВС України злочинам у процесі державних закупівель / Л.П. Скалозуб, В.І. Василинчук // Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ. – 2009. – № 5/66. – С. 83-90
  6. Звіт про результати діяльності органів внутрішніх справ за пріоритетними напрямками роботи за 12 місяців 2014 року (форма 2-ЕКОН, затверджено наказом МВС України від 28.12.2012 р. № 1209)
  7. Скосырская Ю.В. Криминологические и уголовно-правовые меры борьбы с преступлениями коррупционной направленности, совершаемыми в сфере государственных закупок : дисс. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Скосырская - М., 2011.  211 с.
  8. Про здійснення державних закупівель : Закон України від 1 червня 2010 року № 2289-VI із змінами та доповненнями // Відомості Верховної Ради України (ВВР).  2010.  № 33, с. 471.
  9. Щодо подолання корупції у сфері державних закупівель в Україні : аналітична записка підготовлена Національним інститутом стратегічних досліджень [Електронний ресурс].  Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/1486/
  10. Про здійснення державних закупівель : Закон України від 10 квітня 2014 року № 1197-VII // Відомості Верховної Ради України (ВВР)  2014.  № 24. с. 883.