Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 4, 75-86

Гуцул Максим
магістрант, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Гуцул Максим. Особливості фінансового забезпечення стійкого розвитку підприємства в умовах циклічних економічних коливань. / М. Гуцул // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 4(224). – С. 75-86

У статті досліджено особливості фінансового забезпечення стійкого розвитку підприємства в умовах циклічних економічних коливань. Наголошено на взаємозалежність стійкого розвитку від економічних коливань. Детально проаналізовані фази економічного циклу, їх різновиди, представлені основні теорії циклів. Визначено діапазон стійкого розвитку в класичній інтерпретації класичного економічного циклу. В результаті аналізу наукових робіт багатьох вчених запропоновано фінансове забезпечення стійкого розвитку підприємства в залежності від фази економічного циклу. Оцінена адаптаційна реакція на фінансове забезпечення суб’єктів підприємницької діяльності під час проходження економікою крізь різні стадії циклів – кризу, спад, пожвавлення, економічний підйом. Запропонована розробка моделі поетапного механізму фінансового забезпечення стійкого розвитку підприємства в подальших наукових дослідженнях.

економічний цикл, стійкий розвиток, фінансові ресурси, криза, спад, пожвавлення, економічний підйом.

JEL classification: M11

1. Волков В.П., Горошкова Л.А. Малі економічні цикли: теорія та вітчизняна практика// Науковий вісник Ужгородського університету – 2014. – Вип. 1 (42). – c. 270–275.
  2. Гетьман О. О., Шаповал В. М. Економіка підприємства: Навч. посіб. — 2-ге видання/ За ред. О. О. Гетьман, В. М. Шаповал. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 488 с.
  3. Мэнкью Н.Грегори. Макроэкономика / Н.Грегори Мэнкью. – М.: МГУ, 1984. – 520 с.
  4. Кондратьев Н.Д. Больших циклы конъюнктуры и теория предвидения. Избранные труды / Н.Д.Кондратьев. – М.:Экономика, 2002. – 860 с.
  5. Покрытан А.К., М.И. Политическая экономия: Учебное пособие / За ред. А.К. Покрытан, М.И.Збарский. – Одесса: ОГЭУ, 2002. – 412 с.
  6. Тарасевич В.М. Економічна теорія: Підручник / За ред. В. М. Тарасевича. – Київ: Центр навчальної літератури, 2006. – 784 с.