Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 6, 205-214

Широкова Олена
Український державний університет залізничного транспорту, e-mail:info@kart.edu.ua

Широкова Олена. Формування інноваційно-орієнтованої системи управління підприємством за рахунок формування організаційної культури з урахуванням ситуаційного підходу. / О. Широкова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 6(226). – С. 205-214.

У статті розглядаються можливі варіанти формування інноваційно-орієнтованої системи управління підприємством за рахунок формування організаційної культури з урахуванням ситуаційного підходу, що дозволить підвищити конкурентоспроможність підприємства. Виявлено фактори, які впливають на ефективність формування організаційної культури. Запропоновані деякі рекомендації, які допоможуть сформувати такі якості працівника, які допоможуть йому не тільки бути адаптованим до роботи всередині підприємства та відповідати положенням його організаційної культури, але і орієнтуватися у різноманітних ситуаціях. Поєднання організаційної культури з ситуаційним підходом є окремим напрямом знань, які мають перспективи подальших досліджень.

підприємство, система управління, організаційна культура, ситуаційний підхід, інноваційний розвиток.

JEL classification: M11

УДК: 658.3:334.715

1. Асаул А.Н. Организация предпринимательской деятельности: Учебник для вузов. - СПб: Питер, 2013. - 352 с.
  2. Шейн Э. Организационная культура и лидерство / Пер. с англ. под ред. В.А. Спивака. - СПб: Питер, 2002. - 336 с.
  3. Щедрина И.В. Инновационная организационная культура как способ повышения конкурентоспособности предприятия сферы услуг / И.В. Щедрина, П.Н. Александренко, О.И. Неборский // Проблемы современной экономики - №2 (50), 2014 – с. 45-48.
  4. Маскон М., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента / Под ред. Л.И. Евенко - Издательство «Дело», 1992 - 468 с.