Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, , 26-39

Оцінка впливу менеджменту на управлінської діяльності в організації

Герасимов Борис
доктор економічних наук, професор, Міжнародний інститут ринку, м. Самара, Росія, e-mail:boris0945@mail.ru

Герасимов Борис. Оцінка впливу менеджменту на управлінської діяльності в організації. / Б. Герасимов // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 6(226). – С. 26-39.

Управління та менеджмент тісно переплетені в діяльності будь-якої організації. Однак роль менеджменту недостатньо вивчена і в зв'язку з цим мало представлена в науковій літературі. Управління людьми і групами є найбільш поширеним процесом в діяльності організацій. Були обрані основні елементи менеджменту і дана їх характеристика, в т.ч. об'єкт, предмет та інструменти їх впливу. З'явилася необхідність дослідження впливу менеджменту на поведінку і діяльність людей в організації. Визначені й описані параметри впливу на людей різних елементів менеджменту. Представлена технологія використання менеджменту в рамках управлінської діяльності організації. Дослідження результатів впливу на поведінку і діяльність людей дозволить виявити найбільш ефективні елементи менеджменту, застосовувані в управлінській діяльності організації.

елементи менеджменту, поведінку, діяльність, параметри впливу, технології, методика, оцінка.

JEL classification: M11

1. Виханский О.С. Менеджмент: человек, стратегия, организация, процесс: учеб. / О.С. Виханский, А.И. Наумов – М.: Изд-во МГУ, 1995. – 416 с.
  2. Герасимов Б.Н. Теория управления: монография / Б.Н. Герасимов. – Самара: НОАНО ВПО СИБиУ, 2012. – 404 с.
  3. Герасимов Б.Н. Введение в менеджмент: теория, методология, технологии / Б.Н. Герасимов. – Самара: Изд-во НОАНО ВПО СИБиУ, 2014. – 384 с.
  4. Герасимов Б.Н. Методология управления: учеб. пособие / Б.Н. Герасимов, К.Б. Герасимов. – Самара: НОАНО ВПО СИБиУ, 2013. – 488 с.
  5. Герасимов Б.Н. Эффективность экономических систем: монография / Б.Н. Герасимов, К.Б. Герасимов.– Самара: НОАНО ВПО СИБиУ, 2013. – 252 с.
  6. Клок К. Конец менеджмента и становление организационной демократии / пер. с англ. / К. Клок, Дж. Голдсмит. – СПб.: Питер, 2004. – 368 с.
  7. Пригожин А.И. Дезорганизация: причины, виды, преодоление / А.И. Пригожин.– М.: Альпина Бизнес Букс, 2007.–454 с.
  8. Цветков А.Н. Современный менеджмент: синтезирующие идеи: монография / А.Н. Цветков. – СПб.: СПбГИЭУ, 2011. – 282 с.
  9. Цлаф В.М. Теория и методология менеджмента: заметки о нашем видении // Методология и технология управления / В.М. Цлаф. – Самара: Самар. шк. бизнеса, 1992. – С. 43-60.