Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 6, 39-56

Технологізації елементів системи управління організацій

Герасимов Кирилл
кандидат економічниї наук, доцент, Самарський державний аерокосмічний університет імені академіка С.П. Корольова, Росія, e-mail:270580@bk.ru

Герасимов Кирилл. Технологізації елементів системи управління організацій. / К. Герасимов // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 6(226). – С. 39-56.

У роботі розглядається технологізація вибору методів виконання процедур та елементів менеджменту для вирішення функціональних завдань управління. Усвідомлення необхідності технологізації приходить поступово, коли організація стикається з необхідністю впорядкування управлінських і операційних процесів організації. В даний час практично відсутні типові системи або моделі, які формували і розвивали цю діяльність. Технологізація елементів системи управління організацією представлена в роботі як модель вибору і використання методу виконання процедур функціональних завдань управління і як модель вибору і використання елементів менеджменту в функціональних завданнях управління. Практична реалізація розглянутих моделей реалізована на прикладі підпроцесу «Управління оцінкою персоналу». Знання та вміння використовувати методи виконання процедур і елементи менеджменту дозволяє на якісно новому рівні вирішувати існуючі та сучасні завдання управління.

технологія, система управління, процес, метод, елемент менеджменту, завдання управління.

JEL classification: M11

УДК: 330(075.8)

1. Богатырев В.Д. Основы теории управления экономическими системами: учеб. пособие / В.Д. Богатырев, Б.Н. Герасимов. – Самара: Изд-во Самар. госуд. аэрокосм. ун-та, 2008. – 260 с.
  2. Бородин А.И. Разработки управленческого решения: модели и методология процесса: учеб. пособие / А.И. Бородин, А.Н. Сорочайкин. – Самара: Институт анализа экономики города и региона, 2014. – 128 с.
  3. Виханский О.С. Менеджмент: человек, стратегия, организация, процесс: учеб. / О.С. Виханский, А.И. Наумов – М.: Изд-во МГУ, 1995. – 416 с.
  4. Дерлоу Д. Ключовi управлiнськi рiшення. Технологиiя прийняття рiшень: пер. з англ. / Д. Дерлоу. – Кiев: Наукова думка, 2001. – 242 с.
  5. Герасимов К.Б. Методология реформирования системы управления организации: монография / К.Б. Герасимов. – Самара: Изд-во «СамНЦ РАН», 2014. – 296 с.
  6. Колпаков В.М. Методы управления: учеб. пособие / В.М. Колпаков. – Киев: МАУП, 2003. – 368 с.
  7. Шарапов В.М. Универсальные технологии управления / В.М. Шарапов, Е.В. Шарапова. – М.: Техносфера, 2006. – 496 с.