Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 7, 45-54

Проблеми класифікаціїї видів ефективності та її показників

Літвінов Олександр
кандидат економічниї наук, доцент кафедри економіки підприємства, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Ненюк Катерина
магістрант, Одеський національний економічний університет, e-mail:oneu.oda@ukr.net

Літвінов Олександр, Ненюк Катерина. Проблеми класифікаціїї видів ефективності та її показників. / О. Літвінов, К. Ненюк // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 7(227). – С. 45-54.

У статті визначено роль підвищення ефективності діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання. Розглянуто теоретичні підходи до визначення сутності ефективності, як індикатору розвитку господарської діяльності. Надано авторське визначення поняття ефективності, сформульовано різницю між нею та ефектом. Досліджено проблеми класифікації видів ефективності та її показників. Систематизовано існуючі класифікації показників ефективності на підприємстві. Виділено показники соціальної, соціально-економічної та економічної ефективності. Показники економічної ефективності згруповано в залежності від виду ефекту на показники рентабельності і віддачі; в залежності від виду витрат або ресурсів на витратні і ресурсні; в залежності від форми зв’язку на прямі і зворотні; в залежності від рівня агрегованості на узагальнюючі та часткові.

ефективність, класифікація показників ефективності, показники рентабельності і доходності.

JEL classification: А10

1. Небава М. І. Економіка та організація виробничої діяльності підприємства // Вінниця: ВНТУ. – 2011. Режим доступу: http://posibnyky.vntu.edu.ua/ekonomika/142.htm
  2. Сукач О.О. Показники ефективності витрат на оплату праці / О.О. Сукач // Науковий вісник. – 2013. – №3 (182). – С.168-176.
  3. Літвінов О.С., Сукач О.О. Ефективність витрат на оплату праці як фактор конкурентоспроможності підприємства [Текст] : / О.С. Літвінов, О.О. Сукач // Конкурентоспроможність підприємства: оцінка рівня та напрями підвищення : [монографія / за заг. ред. О.Г. Янкового]. – Одеса : Атлант, 2013. – 459-470 с.
  4. Anokhina K. Structure and classification of intangible assets in industrial enterprises / K. Anokhina // Socio-Economic Research Bulletin. – № 55. – 2014. – pp. 14–18.
  5. Осипов В. І. Економіка підприємства: Підручник для студентів вищих учбових закладів. – Одеса: ОНЕУ, 2005. – 724 с.