Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 7, 77-93

Новак Інна
кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Уманського національного університету садівництва, e-mail:inna-novak@mail.ru

Новак Інна. Теорія і практика застосування стратегічного планування інвестиційної діяльності підприємств аграрної сфери. / І. Новак // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 7(227). – С. 77-93

У статті досліджена проблема освоєння методів та інструментів стратегічного управління інвестиційною діяльністю в підприємствах аграрної сфери. За умов світової економічної кризи, «плаваючих» валютних курсів, високої інфляції і посилення міжнародної конкуренції як ніколи актуальним є питання розробки стратегії розвитку на рівні держави, галузі, господарюючого суб’єкта. Метою статті є теоретичне обґрунтування та розробка практичних рекомендацій щодо застосування стратегічного планування інвестиційної діяльності у підприємствах аграрної сфери. У процесі дослідження використано методи аналізу, синтезу, узагальнення, систематизації та методи візуалізації. На підставі проведеного аналізу надано теоретичне обґрунтування сутності та змісту стратегічного планування інвестиційної діяльності; визначені принципи формування інвестиційної стратегії; представлено авторський варіант поетапної розробки інвестиційної стратегії. Встановлено, що інвестиційна стратегія повинна підпорядковуватися основним векторам загальної стратегії розвитку на всіх рівнях. Лише за умови взаємоузгодженої розробки і впровадження стратегічних планів на всіх ієрархічних рівнях можна забезпечити ефективність функціонування усієї системи стратегічного планування в контексті управління національним господарством.

стратегічне планування, управління, інвестиційна діяльність, стратегія, аграрна сфера.

JEL classification: Q12

1. Боумэн К. Основы стратегического менеджмента. Москва: Банки и биржи, ЮНИТИ, 2002. 175 с.
  2. Аакер Д. Стратегическое рыночное управление. Санкт-Петербург: Питер, 2007. 496 с.
  3. Chandler A. D., Jr. 1962. Strategy and Struc¬ture: Chapters in the History of American Enterprise. MIT Press: Cambridge, MA.
  4. Learned E. A., Christensen C. R., Andrews K. R., Guth W. D. (eds). 1965. Business Policy: Texts
  5. Ansoff H. I. 1965. Corporate Strategy: An Ana¬lytical Approach to Business Policy for Growth and Expansion. McGraw Hill Book Co.:N.Y.
  6. Chandler A. D., Jr. 1977. The Visible Hand: The Managerial Revolution in American Bu¬siness. Belknap press: Cambridge, MA.
  7. Chandler A. D., Jr. 1990. Scale and Scope: The Dynamics of Industrial Capitalism. Belk¬nap, Harvard University press: Cambridge,MA.
  8. Благов Ю. Е.. Альфред Д. Чандлер и история бизнеса. Вестник С.-Петербург¬ского ун-та. Сер. Менеджмент (4): 95-101. 2002.
  9. Koch R. 2000. Strategy: How to Create and Deliver a Useful Strategy. Prentice Hall: London
  10. Ansoff H. I. 1965. Corporate Strategy: An Ana¬lytical Approach to Business Policy for Growth and Expansion. McGraw Hill Book Co.:N.Y.
  11. Мintzberg H. 1994. The Rise and Fall of Stra¬tegic Planning: Reconceiving Roles for Plan-ning, Plans, Planners. Free press: N. Y.
  12. Катькало В.С. Исходные концепции стратегического управления и их современная оценка / В.С. Катькало // Российский журнал менеджмента. – 2003. - № 1. - С. 7-30.
  13. Указ Президента України № 5/2015 Про Стратегію сталого розвитку "Україна - 2020"/ Офіційний сайт Президента України [Електронный ресурс]. – Режим доступу http://www.president.gov.ua/documents/18688.html
  14. Стратегія розвитку аграрного сектору економіки України / Офіційний сайт міністерства агарної політики та продовольства [Електронный ресурс]. – Режим доступу http://minagro.gov.ua/node/7644
  15. Валютна структура зовнішнього боргу / Офіційний сайт національного банку України [Електронный ресурс]. – Режим доступу http://www.bank.gov.ua/doccatalog/document?id=63736
  16. Панухник О. В. Методичне забезпечення стратегічного планування в регіонах України // Актуальні Проблеми Економіки. - 2011.- № 1(91). - С. 152 –157.