Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 8, 5–16

Стратегічні і тактичні антикризові заходи неплатоспроможного підприємства

Біловол Раїса
кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту і адміністрування, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, e-mail:bilovolri@ukr.net

Дрогомирецька Мар’яна
кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту і адміністрування, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, e-mail:drogomyretska@gmail.com

Біловол Раїса, Дрогомирецька Мар’яна. Європейський досвід управління митними ризиками. / H. Біловол, М. Дрогомирецька // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 8(228). – С. 5-16.

В статті сформовано і рекомендовано до впровадження комплекс стратегічних і тактичних антикризових заходів неплатоспроможного підприємства завдяки реалізації антикризової кадрової, маркетингової, фінансової, інвестиційної, фінансової та виробничої політики. Визначено, що успішне функціонування і розвиток підприємств потребує відповідного антикризового управління, яке має бути спрямоване, насамперед, на забезпечення їх виживання у складних економічних умовах шляхом реструктуризації бізнес-процесів та удосконалення організаційної структури управління. Авторами сформульовано конкретні пропозиції щодо впровадження тактичних і стратегічних антикризових заходів, які охоплюють ключові функціональні підсистеми управління: кадрову, маркетингову, інвестиційну, фінансову і виробничу. Зроблено висновок про те, що вибір конкретної стратегії антикризового управління залежить від специфічних особливостей кожного підприємства і від того, яким є вектор інтересів всіх суб’єктів, зацікавлених у розвитку або ліквідації даного підприємства.

антикризова інвестиційна стратегія, антикризове управління, кризовий стан, неплатоспроможне підприємство, санація підприємства, стратегічні і тактичні антикризові заходи.

JEL classification: H12

УДК: 338.124.4

1. Антикризисное управление: от банкротства – к финансовому оздоровлению: Учебное пособие / Под ред. Г.П. Иванова. – М.: Закон и право, ЮНИТИ, 1995. – 320 с.
  2. Антикризисное управление: Учебник / Под ред. Э.М. Короткова. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 432 с.
  3. Бланк И.А. Управление финансовой стабилизацией предприятия: Учебное пособие / И.А. Бланк. – К.: Эльга, Ника-Центр, 2003. – 484 с.
  4. Дуброва О.С. Стратегічна стійкість підприємства: складові та напрями її забезпечення / О.С. Дубова // Вісник Хмельницького національного університету. – 2010. – № 1. – Т. 1. – С. 15 – 19.
  5. Василенко В.О. Антикризове управління підприємством: Навчальний посібник / В.О. Василенко. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – 504 с.
  6. Лігоненко Л.О. Антикризове управління підприємством: Підручник / Л.О.Лігоненко. – К.: КНТЕУ, 2005. – 824 с.