Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 9, 37-48

Аналіз стану хлібопекарської промисловості України та перспективи розвитку

Басюркіна Наталія
кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки промисловості Одеської національної академії харчових технологій, e-mail:nbas@email.ua

Бантовська Олександра
магістр кафедри економіки промисловості Одеської національної академії харчових технологій, e-mail:nbas@email.ua

Басюркіна Наталія, Бантовська Олександра. Аналіз стану хлібопекарської промисловості України та перспективи розвитку. / Н. Басюркіна, О. Бантовська // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 9(229). – С. 37-48.

В статті розглянуто сучасний стан хлібопекарської промисловості в умовах економічної та політичної нестабільності. Проведено аналіз динаміки обсягу виробленої продукції і реалізації хлібобулочної продукції, її експорту та імпорту за останні п’ять років. Розглянуто лідируючі позиції вітчизняних хлібопекарських підприємств. Виявлені актуальні проблеми хлібопекарських підприємств, які пов’язані з тінізацією вітчизняного ринку, відсутністю належної державної підтримки виробників хлібобулочних виробів на законодавчому рівні, що призводить до зниження їх прибутковості або банкрутства. В даній статті запропоновані шляхи вирішення цих проблем на державному, законодавчому рівні, які будуть направлені на досягнення стабільності та економічного зростання хлібопекарської промисловості України та зроблять її привабливою для вкладання грошових коштів іноземними інвесторами.

сучасний стан, хлібопекарська промисловість, ефективність діяльності, виробники хліба та хлібопродуктів, перспективи.

JEL classification: L17

1. Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua
  2. Нетяжук М. В. Економічний механізм регулювання розвитку хлібопекарної промисловості: Автореф. дис. канд. економ. наук. – Київ, 2005. – 18 с.
  3. Опря О. А. Розвиток ринку хлібобулочних виробів: Автореф. дис. канд. економ. наук. – Київ, 2006. – 13 с.
  4. Ємцева Г.Ф. Цінова ситуація на ринку хліба та хлібопродуктів / Г.Ф. Ємцева [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dspace.nuft.edu.ua