Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 9, 5–15

Акименко Наталя
кандидат економічних наук, доцент, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:anv_od@rambler.ru

Кравцов Максим
магістр Одеського національного політехнічного університету, e-mail:23leo.pold23@gmail.com

Рябова Катерина
магістр Одеського національного політехнічного університету, e-mail:ryabova-katya@mail.ru

Акименко Наталя, Кравцов Максим, Рябова Катерина. Дослідження напрямків вдосконалення логістічної діяльності міжнародних транспортних підприємств. / H. Акименко, М. Кравцов, К. Рябова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 9(229). – С. 5-15.

У даній статті розглянуті теоретичні аспекти визначення транспорту, видів транспорту та його класифікація. Проаналізована динаміка міжнародних транспортних перевезень за видами транспорту за певний період. Визначене поняття та мета логістичної діяльності, здійснюваної міжнародними транспортними підприємствами. Звернена увага на вимоги, при дотриманні яких логістика сприяє підвищенню ефективності діяльності транспортного підприємства. Приділено увагу юридичним особливостям здійснювання логістичної діяльності міжнародними транспортними компаніями. Вказані особливості складання транспортних договорів та основні нормативні та правові акти, що їх регулюють. Визначені аспекти відповідальності сторін за невиконання або неналежне виконання обов'язків, які передбачені договором транспортного експедирування. Сформовані напрямки вдосконалення основних шляхів підвищення ефективності логістичної діяльності на міжнародному транспортному підприємстві.

логістика, логістична діяльність, ефективність, транспорт, експорт, імпорт.

JEL classification: L91 N70

УДК: 656.025.4

1. Алькема В. Г. Генезис і розвиток економічної безпеки суб’єктів логістичної діяльності : дис. на здобуття наук. ступеня докт. екон. наук / В. Г. Алькема. – К., 2011. – 501 с.
  2. Внешнеторговые сделки: Учебное пособие / Сост. И.С. Гринько. - Сумы: Фирма «Реал», 1994. – 464 с.
  3. Державний комітет статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua/
  4. Макарова И.В., Семенова Е.А.Влияние логистики на конкурентоспособность предприятия. – Режим доступу: http://economyar.narod.ru/makarova.pdf
  5. Мир воздушного транспорта в 2012 году [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.icao.int/icaonet/dcs/9921/9921_ru.pdf
  6. Тихін В.Г. Міжнародне приватне право: Підручник \ В.Г. Тихін. - Мн.: Книжковий Дім, 2007. – 320 с.
  7. EU energy and transport in figures 2013. Luxembourg: Office for the Official Publications of the European communities, 2013. – 232 p.
  8. Review of maritime transport 2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу :unctad.org/en/PublicationsLibrary/rmt2013_en.pdf