Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 9, 60-70

Гургула Тетяна
доктор економічних наук, професор кафедри кадрової політики та державної служби Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, e-mail:hurhula_t@academy.lviv.ua

Гургула Тетяна. Удосконалення системи мотивації праці посадових осіб органів місцевого самоврядування. / Т. Гургула // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 9(229). – С. 60-70

Досліджується проблема мотивації праці посадових осіб місцевого самоврядування. Визначені першочергові кроки щодо реформування системи оплати праці у вітчизняній системі державної служби з позиції закордонних експертів. Запропоновано модель оплати праці керівників апарату управління. Визначено різновиди заохочення державного службовця: пільги, загальні та спеціальні заохочення. Пропонується модель взаємозв’язку, побудови та реалізації мотиваційної стратегії посадових осіб органів місцевого самоврядування в розрізі джерел матеріального та нематеріального стимулювання. В розрізі окремих оціночних факторів пропонується визначення рівня індивідуальної результативності працівників інституційного рівня управління. Розроблено пропозиції щодо оцінки рівня відповідності потенціалу мотиваційній стратегії з позиції таких елементів як: кадри та фінанси. Визначені основні умови преміювання посадових осіб органів місцевого самоврядування.

мотивація праці, посадові особи, професіоналізм, управлінська діяльність, компетентність, державний службовець.

JEL classification: М12

УДК: 352.08.075

1. Крушельницька О. В. Мотивація та оцінка діяльності персоналу: [навч. посіб.] / О.В. Крушельницька. – Житомир : ЖІТІ, 2000. – С. 215-226.
  2. Мехеда Н.Г. Соціально-мотиваційний складові кадрової безпеки / Н.Г. Мехеда// Фінановий простір. – 2012. – №2(6). – С. 38-45.
  3. Назарова Г. Передумови створення системи кадрової безпеки підприємства/ Г.Назарова// Регіональні аспекти розвитку продуктивних сил України. – 2010. – Вип.15. –С.34-37.
  4. Система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій. –К., 2010. – С.122.
  5. Швець Н. Методи виявлення і збереження кадрової безпеки, або як перемогти зловживання персоналу / Н. Швець// Персонал. – 2006. – №5. – С.12.