Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 10, 109-121

Іриневич Юлія
Аспірантка кафедри статистики, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, e-mail:nnaru1@yandex.ua

Іриневич Юлія. Інформаційне забезпечення статистичного аналізу молодіжного ринку праці в Україні. / Ю. Іриневич // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 10(230). – С. 109-121.

Метою статті є оцінка дієвості механізму інформаційного забезпечення статистичного аналізу молодіжного ринку праці. У статті досліджено сучасний стан та розвиток інформаційного забезпечення статистичного аналізу молодіжного ринку праці в Україні, здійснена характеристика форм звітності про робочі місця та їх рух. Охарактеризовано три методи одержання інформації стосовно стану ринку праці, у тому числі молодіжного ринку: метод фіксації стану ринку праці через безпосереднє звернення громадян до ланок державної служби зайнятості та звіти щодо певного кола показників як основний офіційний метод; метод щоквартального вибіркового обстеження домогосподарств з питань економічної активності, як індикативний метод; метод перевірок окремих питань, який проводиться органами державної служби зайнятості як планово, так і позапланово або за їх дорученням науковими чи іншими підрозділами, як уточнюючий контрольний метод. У статті також наведені переваги та недоліки цих методів.

звітність, перепис, вибіркове обстеження, молодіжний ринок праці, метод фіксації, контрольний метод.

JEL classification: J21

УДК: 311.17:331.522-053.6(477)

1. Всеукраїнський перепис населення. Методологія і організація: Навч. посібник / Під заг. ред. Н.О.Парфенцевої. – К.: НДІ статистики Держкомстату Украни, 2001. – 336 с.
  2. Лібанова Е.М. Ринок праці: Навч. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003.– 224с.
  3. Покрищук В., Ковальський В. Реформування економіки і актуальні проблеми використання робочої сили в Україні // Україна: аспекти праці.– 2002.– №1.– С.27-30.
  4. Про Всеукраїнський перепис населення: Закон України вiд 19.10.2000 №2058-III. – www.zakon.rada.gov.ua
  5. Про проведення у 2011 році Всеукраїнського перепису населення. Розпо- рядження КМУ вiд 09.04.2008 № 581-р. – www.zakon.rada.gov.ua
  6. Статистика ринку праці: міжнародні стандарти та національний досвід. Навч. посібник / За ред. Н.С. Власенко, Н.В. Григорович, Н.В. Рубльової. – К.: ТОВ «Август Трейд», 2006.– 320 с.
  7. Савченко В. Методологічні основи визначення потреби в кваліфікованих кадрах. // Україна: аспекти праці.– 2003.– №4.– С.23-30.
  8. Чернишев І.В. Статиситка для нових ринків праці в країнах з перехідною економікою: Техн. посіб. з джерел, методів, класиф. і політики / За участю Г. Стендінга; Передм. Ф. Мехрана. – Укр. вид., випр. та допов. – К.: НДІ статистики Держкомстату Украни, 2000. – 282 с.
  9. Офіційний сайт Державної служби статистики. Режим доступу: //http://www.ukrstat.gov.ua/