Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 11, 220-228

Логістика в підприємствах торгівлі: зміна пріоритетів

Чорна Марина
Доктор економічних наук, професор, Харківський державний університет харчування і торгівлі, e-mail:mv.1008@mail.ru

Чорна Марина. Логістика в підприємствах торгівлі: зміна пріоритетів. / М. Чорна // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 11(231). – С. 220-228.

У статті обґрунтовується необхідність трансформації традиційних підходів до організації торгово-технологічних процесів в підприємствах торгівлі на засадах логістичного підходу внаслідок зростання невизначеності середовища їх функціонування та конкуренції на ринку товарів і послуг. Виокремлюються основні етапи впровадження логістики в торговельних підприємствах, зазначається їх зміст та цілі, що ставляться на кожному етапі. Визначаються вимоги до управління постачанням товарів і товарними запасами. Розглядається роль інформаційного забезпечення як в процесі планування торговельної діяльності, так і в процесі супроводу реалізації товарів в режимі реального часу. Висвітлюється потреба в організації системи інформаційної підтримки планування товарообороту та товарних запасів в торгово-технологічних процесах підприємств торгівлі на засадах логістичного підходу.

підприємства торгівлі, логістичний підхід до організації торгово-технологічного процесу, етапи впровадження логістики.

JEL classification: F19

УДК: 658.7:061.5

1. Апопій В. В. Внутрішня торгівля та АПК України: ефективність взаємодії : монографія / В. В. Апопій. – Львів : Вид-во ЛКА, 2007. – 368 с.
  2. Блонська В. І. Роздрібний товарообіг торговельного підприємства та напрямки ефективного управління ним у сучасних умовах господарювання / В. І. Блонська, К. О. Феофанова // Науковий вісник НЛТУУ : зб. наук.-техн. праць. – Львів : НЛТУУ, 2008. – Вип. 18.4. – С. 123-127.
  3. Ковалев К. Ю. Логистика в розничной торговле: как построить єффективную сеть / К. Ю. Ковалев, С. А. Уваров, П. Е. Щеглов. – СПб. : Питер. 2007. – 272 с.
  4. Міценко Н. Г. Проблеми управління товарними запасами торговельних підприємств / Н. Г. Міценко, Н. Б. Миколів // Науковий вісник НЛТУУ : зб. наук.-техн. праць. – Львів : НЛТУУ, 2011. – Вип. 21.3. – С. 313-317.
  5. Міщук І. П. Формування ефективної політики управління товарними запасами торговельного підприємства / І. П. Міщук, О. В. Рижкова // Науковий вісник НЛТУУ : зб. наук.-техн. праць. – Львів : РВВ НЛТУУ, 2012. – Вип. 22.03. – С. 297-302.
  6. Міщук І. П. Формування системи логістики як умова підвищення ефективності діяльності підприємств торгівлі / І. П. Міщук // Вісник соціально-економічних досліджень. – Одеса : ОНЕУ, 2013. – Вип. 4 (51). – С. 98-105.
  7. Стаханов В. Н. Торговая логистика / В. Н. Стаханов, Р. В. Шеховцев. – М. : ПРИОР, 2000. -112 с.
  8. Фролова Л. В. Механізми логістичного управління торговельним підприємством : монографія / Л. В. Фролова. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2005. – 322 с.
  9. Черевко Г. В. Вдосконалення управління матеріально-інформаційними потоками підприємств АПК на засадах логістики : монографія / Г. В. Черевко, Н. С. Струк. – Львів : Ліга-Прес, 2012. – 352 с.