Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 11, 90-98

Кулінська Анжела
кандидат наук з державного управління, доцент кафедри маркетингу та менеджменту, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, e-mail:angel-don82@mail.ru

Кулінська Анжела . Проблеми функціонування складових фінансової безпеки в системі економічної безпеки держави. / А. Кулінська // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 11(231). – С. 90-98.

Метою статті є визначення чинників, які впливають на забезпечення розвитку фінансової безпеки та дослідження взаємопов’язаності складових цієї складної за внутрішньою будовою та ієрархічною декомпозицією структури. В процесі дослідження проблеми функціонування складових фінансової безпеки використано: методи діалектики, системного та факторного аналізу, узагальнення результатів. На підставі проведеного дослідження визначено пріоритетні інтереси у фінансовій сфері, здійснено відстеження чинників, які викликають загрозу фінансовій складовій економічної безпеки, а також запропоновано заходи щодо їх попередження та подолання. Вперше сформовано механізм забезпечення розвитку фінансової складової економічної безпеки, який є системою організаційних й інституційно-правових заходів впливу, спрямованих на своєчасне виявлення, попередження та ліквідацію загроз фінансовій безпеці. Фінансова безпека національної економіки є складною системою, яку утворюють ряд підсистем, кожна з яких має власну структуру, а саме: бюджетна, боргова, валютна, інвестиційна і грошово-кредитна безпека, безпека банківської системи і фондового ринку. Тому стратегія розвитку фінансової безпеки має знаходити відображення в перерахованих сферах економіки країни.

бюджетна, боргова, валютна, інвестиційна, грошово-кредитна, фондова безпека.

JEL classification: Р34

УДК: 35.073:338.48

1. Герасимчук З. В. Роль фінансової безпеки у реалізації цілей сталого розвитку регіону / З. В. Герасимчук, I. М. Вахович // Економічна теорія. – 2011. – № 2. – С. 73-84.
  2. Міщенко С. В. Критерії і показники оцінки стабільності функціонування фінансового сектору / С. В. Міщенко // Вісник НБУ. – 2012. – № 6. – С. 36-45.
  3. Судакова О. М. Фінансова складова економічної безпеки підприємства / О. М. Судакова // Схід. – 2013. – № 4. – С. 78-88.
  4. Сухоруков А. І. Сучасні проблеми фінансової безпеки країни: монографія / А. І. Сухоруков, С. Т. Пиріжкова.– К.:НІПМБ, 2010.–340 с.
  5. Шевцов А. І. Актуальні проблеми економіки України в контексті світової фінансової кризи / А. І. Шевцов, Г. І. Мерніков // Стратегічні пріоритети. – 2013. – № 1. – С. 80-85.
  6. Барановський О. І. Фінансова безпека: монографія / О. І. Барановський. – К.: Фенікс, 2012. – 338 с.
  7. Єрмошенко М. М. Фінансова безпека держави: національні інтереси, реальні загрози, стратегія забезпечення: навч. посіб. / М. М. Єрмошенко. – К.: КНТЕУ, 2013. – 399 с.