Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 12, 160-177

Побережець Ольга
Кандидат економічних наук, доцент кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, e-mail:evgenmaslennikov@ukr.net

Побережець Ольга. Наукові засади з оперативного дослідження фінансового стану промислових підприємств. / О. Побережець // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д.Балджи (голов.ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 12(232). – С. 160-177.

Дана стаття розкриває наукові засади оперативного дослідження фінансового стану підприємства на підставі вивчення впливу операційної діяльності та її беззбитковості на фінансові результати промислового підприємства. Розглянуто залежність витрат та обсягу виробничої діяльності на підставі економічної та бухгалтерської моделі, сформованих у відповідності з національними стандартами бухгалтерського обліку. Запропоновано дослідження фінансового стану промислового підприємства з використанням матриці фінансової стратегії промислового підприємства. Матриці фінансової стратегії суб’єкта господарювання допомагають спрогнозувати відповідний критичний шлях промислового підприємства і визначити допустимі межі ризику, визначити межи можливостей підприємства. Запропоновано оперативна оцінка як процес, в системі дослідження результатів діяльності підприємства. Визначено роль системи контролінгу в оперативному дослідженні фінансового стану промислового підприємства.

система управління, доходи, витрати, чистий фінансовий результат, контролінг, облік, аналіз, оцінка, оперативне дослідження, промислове підприємство.

JEL classification: D92

УДК: 658

1. Азарова А.О. Комплексне оцінювання фінансового стану підприємства / А.О. Азарова, Л.Л. Леонтьєва // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. – 2005. – N 3. – С. 17–24.
  2. Базілінська О.Я. Фінансовий аналіз: теорія та практика: навч. посіб./ О.Я. Базілінська – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 328 с.
  3. Діагностика стану підприємства: теорія і практика: [Монографія] / А.Е. Воронкова, Р.З. Вечоровські, Д.К. Воронков та інш.; В.о. Харк. нац. екон ун-т; За заг. ред. А. Е. Воронкова. – Харків: ВД «ІНЛСЕК», 2006. – 448с.
  4. Масленніков Є.І. Методологічні та практичні засади дослідження системи управління фінансовою стійкістю промислового підприємства [моногр.] / Є.І. Масленніков. – Одеса : Прес-кур’єр, 2015. – 316 с.
  5. Maslennikov E.I. Strategic assessment of the financial sustainability of the industrial enterprise : [Електронний ресурс] / E.I. Maslennikov // Економіка: реалії часу. – 2014. – № 6 (16). – С. 111–115. – Режим доступу: http://economics.opu.ua/files/archive/2014/No6/111-115.pdf.
  6. Масленніков Є.І. Концептуальна модель контролінгу в системі управління фінансовою стійкістю промислового підприємства / Є.І. Масленніков // Економіка. Фінанси. Право. – 2014. – № 11/1. – С. 42-45.
  7. Масленніков Є.І. Методика контрольно-аналітичного забезпечення системи бюджетування підприємств машинобудівної галузі / Є.І. Масленніков // Науковий вісник – ОНЕУ. ВАМН. - Науки: економіка, політологія, історія. – 2013. – № 10 (189). – С. 57-68.
  8. Нєнно І.М. Засади формування та управління державно-приватним партнерством у портах: [Електронний ресурс] / І.М. Нєнно // Економіка: реалії часу. – 2015. – № 2 ((18), 2015. – с. 256 – 262. – Режим доступу: http://economics.opu.ua/files/archive/2015/No2/256-262.pdf.
  9. Самуэльсон П.А. Экономика в 2-х томах. М.: Алгон – 1992 – 715с.