Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 12, 34-42

Роль стратегічного менеджменту у розвитку організації

Бровкова Олена
професор кафедри менеджменту,.Одеський національний політехнічний університет, e-mail:beobachter@i.ua

Ілінчук Марина
студентка, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:Marikyca95@i.ua

Мельникова Катерина
студентка, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:ira2805.77@mail.ru

Бровкова Олена, Ілінчук Марина, Мельникова Катерина. Роль стратегічного менеджменту у розвитку організації. / О. Бровкова, М. Ілінчук, К. Мельникова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 12(232). – С. 34-42.

В статті розкрито сутність стратегічного менеджменту, як діяльність, яка забезпечую створення та підтримання стратегічної відповідальності між цілями організації, її потенціалом і можливостями у зовнішньому середовищі, проведено аналіз ієрархічної структури стратегії, розглянуто моделі стратегічного управління. Зроблено висновки стосовно ролі та місця стратегічного планування в діяльності підприємства. Поява стратегічного управління зумовлена ускладнення умов виробництва і реалізації продукції. Стратегічне управління в конкретний момент визначає, як організація має діяти в сучасних умовах, щоб досягти бажаної мети в майбутньому, виходячи з того, що оточення змінюватиметься.

стратегія, стратегічний менеджмент, модель стратегічного управління, ієрархічна структура стратегій.

JEL classification: М11

УДК: 330

1. Бровкова О.Г. Стратегічний менеджмент / О.Г. Бровкова // Навч.пос. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 223 с.
  2. Виссема X. Менеджмент в подразделениях фирмы / X. Виссема ; пер. с англ. — М. : ИНФРА-М, 1996. – 302 с.
  3. Виханский О. С. Стратегическое управление : учебник / О. С. Виханский. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Гардарика, 1998. – 186 с.
  4. Виханский О. С. Стратегическое управление : учебник / О. С. Виханский. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Гардарика, 1998. – 228 с.
  5. Клейнер Г. Стратегічний менеджмент: актуальные проблемы и новые направления / Г.Клейнер // Проблемы теории и практики управления, 2009.– №1.– С.15-22
  6. Козлова А. С. До питания про стратегічному менеджменту / А. С. Козлова // Молодий учений. — 2014. — №18. – 128 с.
  7. Осовська Г.В., Фіщук О.А., Жалінська І.В.. Стратегічний менеджмент: теорія та практика/ Г.В. Осовська, О.А. Фіщук, І.В. Жалінська// Навч. пос. - К.: Кондор, 2012. - 196 с.
  8. Шаповал С.С., Заєць М.А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності та інноваційної діяльності/ С.С. Шаповал, М.А. Заєць// Навч. пос. – К.: Фенікс, 2009. – 589 с.