Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2015, 12, 71-81

Єгоращенко Ірина
викладач, Одеський державний екологічний університет, e-mail:info@odeku.edu.ua

Єгоращенко Ірина. Структура сільськогосподарського виробництва та першочергові завдання його розвитку в Україні. / І. Єгоращенко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2015. – № 12(232). – С. 71-81

В статті розглянута динаміка структури сільськогосподарського виробництваУкраїни за 20-ти річний період незалежності, рівеь використання земель, домінуючі тенденції в зміненні основних показників. В результаті дослідження виявлена наявність зростаючих діспропорцій поміж основними структурними елементами сільськогосподарського виробництва – тваринництвом та рослинництвом. Показано виникнення нового домінуючого фактору сільськогосподарського виробництва – зростання виробництва зернових та соняшника та зменшення виробництва м’яка та молока, з відповідним зменшенням площ, зайнятих підкормовими культурами та зменшенням на рівень об’ємів внесення органічних добрив на оранку та виникненням загрози збереження основгого національного багатства грунтів та їх родючості, які є основою життєзабезпечення народу України. Сформулована теза про необхідність підвищення регулюючої ролі держави з ціллю коригування тенденцій розвитку поперез за все для збереження основного національного багатства - грунтів та їх родючості, які є основою життєзабезпечення народу України. Підкреслено, що ключовим в розвитку сільського гоподарства повинен стати агросферний підхід, який інтегрує економічний результат господарювання, інтереси сільського населення та екологічний принцип збереження основного ресурса сільгоспвиробництва. Визначені основні фактори, які можуть відновити баланс сільськогосподарського виробництва та сформулювати першочергові вимоги до удосконалення доктрини сільськогосподарської розвитку села України.

агросфера, динаміка розвитку, дисбаланс, тваринництво, оптимізація, потенціал розвитку, сільське господарство, структура землевикористання, збалансованість виробництва, родючість грунтів, рослинництво.

JEL classification: Q13

УДК: 658

1. Закон Украины “Об основных принципах (стратегий) государственной экологической политики Украины на период до 2020 года” (2010 г.)
  2. Билык Ю. Новая аграрная политика – основа преодоления кризиса в АПК / Ю. Билык // Экономика Украины. – 1998. – № 8. – С. 54-61.
  3. Веб-сайт Державного комітету статистики. [Електронний ресурс]. -Режим доступу - http://ukrstat.gov.ua/operativ/
  4. Попова О. Агросфера: соціоекономічний зміст і засади сталого розвитку. : - УДК 338.43:[3332/012/2+504/05].
  5. FAO 1996. Rome Declaration of World Food Summit it Plan of Action. htpp: / www.fao.org / wfs / final.