Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 1, 84-108

ВЗАЄМОДІЯ УЧАСНИКІВ СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ: ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ

Мокєрова Наталія
BНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», e-mail:Mokerova-fiz@rambler.ru

Мокєрова Н. Взаємодія учасників соціального партнерства споживчої кооперації україни: підходи до визначення результативності / Н. Мокєрова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 1(233). – С. 84-108.

Метою статті є обґрунтування науково-методичного підходу щодо визначення результативності соціального партнерства за участю колективних учасників системи споживчої кооперації. Аналіз взаємодії учасників соціального партнерства в системі споживчої кооперації автором здійснюється на основі його розширеної модифікації – «тетрапартизму». Для визначення результативності відносин між учасниками соціального партнерства автором запропоновано застосовувати теорію ігор і, зокрема, модель парної кооперативної гри. Відповідно до запропонованого підходу ідентифіковано пари учасників соціального партнерства споживчої кооперації, визначено зміст та характер відносин між агентами в кожній парі, обґрунтовано показники для дослідження взаємодії партнерів. Результативність партнерських зв’язків розглянуто за допомогою інструментарію регресійного аналізу, що дозволило визначити основні напрями активізації відносин соціального партнерства за участю членів кооперативних об’єднань.

споживча кооперація, соціальне партнерство, тетрапартизм, члени кооперативних об’єднань, результативність соціального партнерства, теорія ігор, платіжна матриця.

JEL classification: R400

УДК: 658: 331.101

1. Мокєрова Н.В. Оцінка механізму формування партнерських зв'язків на рівні обласної спілки споживчих товариств / Н. В. Мокєрова // Вісник ХНАУ. Серія «Технічні науки, сільськогосподарські науки, економічні науки». – 2012. - №12. – С. 145-150.
  2. Скляр Г. П. Економічні умови і протиріччя розвитку споживчої кооперації в перехідній економіці: монографія / Г.П. Скляр. — Полтава: РВВ ПУСКУ, 2008. — 279 с.
  3. Гевко І.Б. Методи прийняття управлінських рішень / І.Б. Гевко. – Київ : Кондор, 2009. – 187 с.
  4. Василенко В. А. Теорія і практика розробки управлінських рішень : навч. посібник / В. А. Василенко. – Київ : Центр учбової літ-ри, 2002. – 420с.