Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 2, 100-112

ШЛЯХИ АДАПТАЦІЇ СИСТЕМИ КАЗНАЧЕЙСТВА ДО СВІТОВИХ СТАНДАРТІВ

Курганська Елеонора
ст.викладач каф.фінансів Одеського національного економычного університету, e-mail:elekurg@rambler.ru

Курганська Е. Шляхи адаптації системи казначейства до світових стандартів/ Е. Курганська // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2(234). – С.100-112.

В статті розглянуто казначейські системи зарубіжних країн,виявлено закономірності розвитку з європейськими КС, акцентовано увагу на особливості функціонування та відмінності в касовому виконанні бюджету. Розглянуто казначейства Америки, Німеччини, Франції, України, Росії, Бразилії, Японії, Швеції, Австралії, Англії, Італії. Аналіз державного фінансового устрою різних країн показав, казначейство різних держав, як правило, активно бере участь у функціонуванні фінансової системи та управлінні бюджетними потоками.Для реалізації функції "фінансового менеджера" відомства зарубіжних країн застосовують сучасні методи аналізу та прогнозування бюджетних потоків, здійснюють операції з цінними паперами. Відмінності полягають в тому, що додається функція управління державним боргом. Тенденція до посилення ролі казначейства за кордоном може бути пов’язана з використанням новітніх технологій.

казначейство, казначейська система, касове виконання бюджету, єдиний казначейський рахунок, європейські країни,бюджет, казна, видатки.

JEL classification: R400

УДК: 06.044.5:006.3

1. Альєр М. Ми очікуємо зростання української економіки / М. Альєр // Казна України. – 2010. – №7 . – С.3.
  2. Баранова В.Г. Анализ управления финансовыми ресурсами в системе казначейства / В.Г.Баранова, Е.І. Курганська // Экономика и право. – Йошкар-Ола. – №11(33). – 2013. – С.33-38.
  3. Булгакова С.О. Історія казначейства. Казначейства зарубіжних країн. Казначейська система виконання бюджету / С.О. Булгакова. – К.: ЦНЛ, 2005. – 123 с.
  4. Демидов О. Як підвищити ефективність і результативність державного управління / О. Демидов // Казна України. – 2010. – № 4. – С.16-19.
  5. Кублікова Т.Б. Економічна сутність та роль ЄКР в системі казначейства / Т.Б Кублікова, Е.І. Курганська // Збірник наукових праць "Економічний аналіз". – Тернопіль, 2012. – Вип. 11. – Ч.1. – С. 148-150.
  6. Пасічник Ю.В. Менеджмент фінансовими ресурсами у системі казначейства України / Ю.В. Пасічник // Збірник наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. – Вип. 33. – Ч.ІІ. – Черкаси : ЧДТУ, 2013. − С. 5-9.
  7. Юрій С.І., Стоян В.І., Даневич О.С. Казначейська система / С.І.Юрій, В.І. Стоян, О.С. Даневич – Тернопіль: Видавництво «Карт- бланш», 2006. – 309 с.
  8. Офіційний веб-портал Державної казначейської служби України [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.treasury.gov.ua
  9. Офіційний веб-портал МФУ[Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua