Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 2, 113-123

ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ КАДРОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ

Лапін Олексій
Одеський Національний Політехнічний Університет, e-mail:a.v.lapin@mzeid.in

Щелкунова Анастасія
Одеський Національний Політехнічний Університет, e-mail:anastasiya.shelkunova@mzeid.in

Лапін О., Щелкунова А.Інноваційні підходи до управління кадровим потенціалом / О. Лапін, А. Щелкунова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2(234). – С.113-123.

В статті приділяється увага особливості управління кадровим потенціалом, а саме інноваційних підходів щодо цього. Пошук висококваліфікованих працівників є актуальною проблемою для більшості сучасних підприємств в умовах української економіки. Грамотний і якісний відбір кадрів здатний багаторазово підвищити ефективність роботи компаній. Інноваційна політика у сфері управління персоналом створює сприятливі умови праці, а також забезпечує можливість кар'єрного росту і необхідну ступінь впевненості в завтрашньому дні. В статті розглянуто фактори, що впливають на якість людського потенціалу, внутрішні та зовнішні. Наведені складові діяльності інноваційної фірми та інноваційні методи управління кадровим потенціалом.

кадри, потенціал, інновації, управління, розвиток, методи, персонал.

JEL classification: R400

1. Васильева Н.А., Матеуш Т. А., Миронов М. Г. Економика предприятий / Н.А. Васильева, Т.А. Матеуш, М.Г. Миронов. – М.: Юрайт-Издат, 2011. – 191 с.
  2. Гапоненко А.Л., Панкрухина А.П. Науковая теория менеджмента / А.Л. Гапоненко, А.П. Панкрухина. – М.: РАГС, 2014. – 558 с.
  3. Довбенко В.І. Потенціал і розвиток підприємства: навчальний посібник / В.І. Довбенко, В.М. Мельник. – 2-е вид., випр. і доп. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2010. – 232 с.
  4. Лєбєдєва І.Ю. Удосконалення інноваційного розвитку кадрового потенціалу / І.Ю. Лєбєдєва // Збірник статей Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, 2013. – С. 12-15.
  5. Москаленко В.О. Основні принципи формування кадрового потенціалу підприємства / В.О. Москаленко // Бізнес-Навігатор. – 2010. – №3(20) – С. 165 – 170.
  6. Музиченко В.В. Руководство человеческими ресурсами / В.В. Музиченко. – М.: Изд. центр «Академія», 2013. – 528 с.