Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 2, 20-35

ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ ЯК ОСНОВА ДЛЯ НАБУТТЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ ПІДПРИЄМСТВОМ

Гарбуз Наталія
кандидат економічних наук, старший викладач, Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», e-mail:nagz@ukr.net p>Гладіліна Валерія
Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», e-mail:natusya-18@ukr.net p>Калініченко Наталія

Гарбуз Н., Гладіліна В., Калініченко Н. Впровадження інновацій як основа для набуття конкурентних переваг підприємством / Н. Гарбуз, В. Гладіліна, Н. Калініченко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2(234). – С. 20-35.

У статті визначені теоретичні основи та засади інноваційної діяльності, її роль у формуванні конкурентних переваг та конкурентоспроможності підприємства в цілому. Розглянуто вплив впровадження та реалізації інновацій на зростання ефективності діяльності підприємств, їх значення у підвищенні прибутковості та здобуття ключових факторів успіху на ринку. Досліджено основні чинники стримування інноваційного розвитку вітчизняних підприємств та запропоновано напрямки щодо його активізації. Наукова новизна запропонованого матеріалу полягає у виявленні конкретних, найбільш суттєвих конкурентних переваг, які виникають за умов впровадження інновацій на підприємствах, а також у з’ясуванні найбільш поширених перепон на шляху формування інноваційного спрямування в Україні. Запропоновані рекомендації спрямовуються на поліпшення наявних тенденцій щодо функціонування підприємств в умовах жорсткої конкуренції, створюють умови для їх удосконалення, а також розглядаються як засоби поліпшення економічних показників вітчизняних підприємств.

інновації, підприємство, конкурентна перевага,конкурентоспроможність, ефективність, інноваційний розвиток,інноваційна діяльність.

JEL classification: R400

УДК: 005.591.6:005.332.4:658.8

1. Гармашова О.П., Діняк О.А. Шляхи вирішення проблеми фінансового забезпечення інноваційної діяльності в Україні / О.П. Гармашова, О.А. Діняк // Вісник СевНТУ. – 2011. – №116. - С. 33-39.
  2. Голуб Ю.Ю. Інноваційна діяльність підприємств як головна вимога сучасності / Ю. Ю. Голуб // Економічні науки. Cер.: Облік і фінанси. - 2012. – №. 9. - С. 225-230.
  3. Мазаракі А., Мельник Т. Інновації як джерело стратегічних конкурентних переваг / А.Мазаракі, Т.Мельник // Вісник КНТЕУ. – 2010. - №2. – С. 5-16.
  4. Охота В.І. Інновації як основа конкурентоспроможності ТНК / В.І. Охота // Міжнародний науково-виробничий журнал «Сталий розвиток економіки». – 2013. - №5. - С. 216-224.
  5. Павлова Н.Ю. Инновации как основа конкурентоспособности малого предприятия / Н.Ю. Павлова // Электронный научный журнал «Известия Иркутской государственной экономической академии» (БГУЭП). – 2010. - №5. – С. 189-192.
  6. Цилюрик Г.І. Інноваційна діяльність в умовах економічної конкуренції / Г.І. Цилюрик // Науково-виробничий журнал «Облік і фінанси АПК». – 2011. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://magazine.faaf.org.ua/content/view/1115/35/.
  7. Наукова та інноваційна діяльність (1990-2014рр.) // Державна служба статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua