Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 2, 89-99

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ І ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ЇЇ РЕЗУЛЬТАТІВ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Кузнєцова Марина
кандидат економычних наук, доцент, Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова, e-mail:kuznetsova_onaz@list.ru

Кузнєцова М. Наукова діяльність і проблеми визначення ціни її результатів в сучасному суспільстві/ М. Кузнєцова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 2(234). – С.89-99.

У статті проаналізовані різні підходи до виявлення стадій суспільного розвитку, які представлені у дослідженнях ряду вчених. Вказується, що сучасний етап визначається перехідним характером суспільних відносин і поступовою зміною товарних зв'язків. Суспільство, яке формується, характеризується як постіндустріальне,інформаційне, як суспільство знань. У статті обґрунтовано, що перехід до нового типу відносин здійснюється на базі стрімкого розвитку інформаційних технологій і виділення наукової діяльності в якості принципово нового ресурсу. Особливість наукової діяльності як загальної визначає зростання соціальної ролі людини як генератора і носія знань. Це призводить до зміни сутності суспільних відносин, заміні опосередкованого, речового їх характеру безпосередньо суспільним. Показано, що ціна продукту наукової діяльності носить ірраціональний характер.

інформаційне суспільство, суспільство знань,постекономічна цивілізація, загальна наукова діяльність, безпосередньо суспільні відносини, ціна результату наукової діяльності.

JEL classification: R400

1. Белл Д. Грядущее постиндустриальное общество / Д. Белл. – Пер. с англ. – Изд. 2-ое, испр. и доп. − М.: Academia, 2004. − 788 с.
  2. Тоффлер Э. Третья волна / Э. Тоффлер. − М.: АСТ, 2002. − 776 с.
  3. Тоффлер Э., Тоффлер Х. Революционное богатство / Э.Тоффлер, Х. Тоффлер. − М.:АСТ: АСТ МОСКВА, 2008. − 569 с.
  4. Тоффлер Э. Метаморфозы власти / Э. Тоффлер. − М.: ООО «Издательство АСТ», 2003. ̶ 669 с.
  5. Кастельс М. Информационная эпоха. Экономика, общество и культура / М. Кастельс. – Пер. с англ. под науч. ред. О. И. Шкаратана. - М., 2000. – 606 с.
  6. Иноземцев В.Л. Современное постиндустриальное общество: природа, противоречия, перспективы / В.Л. Иноземцев. ̶ М.: Логос, 2000. − 304 с.
  7. Бузгалин, А.В. Теория социально-экономических трансформаций. Прошлое, настоящее и будущее экономик «реального социализма» в глобальном постиндустриальном мире / А.В. Бузгалин, А.И. Колганов. − М.: Теис, ̶ 2003. − 680 с.
  8. Маркс К. Экономические рукописи 1857-1859 гг.(Первоначальный вариант «Капитала») / К. Маркс. – Ч.1. – М.: Политиздат, 1980. – 564 с.
  9. Патлатой А.Е. Иррациональная форма продукта научного труда в современной экономике / А. Е. Патлатой // Бізнес-інформ. ̶ 2013. − №12. - С.22-27.