Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 3, 160-173

Черноіванова Ганна
кандидат економічних наук, доцент, Харківський національний економічний університет ім.Семена Коваля, e-mail:anna1213ch@mail.ru

Черноіванова Г. Особливості визначення трудомісткості при нормування творчої та інноваційної праці / Г. Черноіванова// Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 3(235). – С. 160-173.

У статті приведено результати дослідження проблеми визначення трудомісткості при нормуванні творчої та інноваційної праці. Узагальнено методи визначення трудомісткості творчої та інноваційної праці. Проаналізована дефініція «інноваційна праця». Визначено методи трудомісткості залежно від видів інноваційної та творчої праці. Виділено особливості визначення трудомісткості при нормуванні інноваційної праці залежно від виду робіт. Установлено особливості розрахунків трудомісткості залежно від методів нормування інноваційної праці. Обґрунтовано диференційований підхід до вибору відповідного методу визначення трудомісткості при нормуванні інноваційної праці. У результаті проведеного порівняльного аналізу існуючих методів нормування інноваційної праці обґрунтовано вибір найбільш оптимальних методів визначення трудомісткості. Обґрунтовано методологічний підхід до визначення трудомісткості при нормуванні інноваційної праці з диференціацією за видами робіт. Сформульовано концептуальні положення методологічного підходу до визначення трудомісткості при нормуванні інноваційної праці з диференціацією за видами робіт.

творча праця, трудомісткість, методи нормування, інноваційна праця, види робіт.

JEL classification: R400

УДК: 65.012.4

1. Багрова І. В. Нормування праці: Навчальний посібник. / І.В. Багрова – Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 212 с.
  2. Балабанова Л. В. Організація праці менеджера: Підручник / Л. В. Балабанова, О. В. Сардак. – Донецьк : ДонНУЕТ, 2008. – 480 с.
  3. Беклешов В.К., Завлин П.Н. Нормирование в научно-технических организациях / В.К. Беклешов, П,Н, Завлин. – М.: Экономика, 1989. – 240 с.
  4. Горбатюк К. В. Математичні моделі в нормуванні праці на базі теорії нечітких множин: монографія / К. В. Горбатюк. – Хмельницький: ХНУ, 2013. – 158 с.
  5. Дзюба С. Г., Гайдай І. Ю. Нормування праці в вітчизняній і міжнародній економіці. / С. Г. Дзюба, І. Ю. Гайдай. – Донецьк: ТОВ «Юго-Восток, Лтд, 2005. – 172 с.
  6. Єрьоменко В. О., Коваленко Г. О., Рижиков В. С. Основи нормування праці: Навчальний посібник. / В. О. Єрьоменко, Г. О. Коваленко, В. С. Рижиков. – Краматорськ: ДДМА, 2004. – 252 с.
  7. Завлин П.Н., Щербаков А.И., Юделевич М.А. Труд в сфере науки. 2-е изд., перераб. и доп. / П.Н. Завлин, А.И. Щербаков , М.А. Юделевич. – М.: Экономика, 1973. – 295 с.
  8. Мельникова И. Е. Оптимизация процесса управления и усовершенствования нормирования труда руководителей / Н. Е. Мельникова // Вісник Криворізького національного університету : Збірник наукових праць. Випуск 33. – Кривий Ріг: ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2012. – С.283 – 286.
  9. Методика розробки норм часу на науково-досвідні роботи для установ продуктивності АПК / В. В. Вітвіцький , В. М. Ніколаєнко, П. Н. Глонь та ін.. – К.: НДІ «Украгропромпродуктивність» , 2007. – 135 с.
  10. Нормирование труда специалистов НИИ и КБ: межотраслевые методические рекомендации. – Москва: Экономика, 1990. – 142 с.
  11. Организация, нормирование и оплата труда: Учеб. пособие / А. С. Головачев, Н. С. Березина, Н.Ч. Боку и др.; под общ. ред.. А. С.Головачева. – М.: Новое знание, 2004. – 496 с.
  12. Сисун Г.Г., Джоші О.І. Нормування праці: Навчально-методичний посібник. / Г.Г. Сисун Г.Г., О.І. Джоші, – Рівне: НУВГП, 2011. – 173 с.
  13. Совершенствование нормирования труда рабочих и специалистов в условиях научно – технического прогресса: межвузовский сборник научных трудов. – Барнаул: алтайский государственный университет, 1989 – 170 с.
  14. Стремоусова Е.Г. Сущность категории инновационный труд / Научный электоронный архив URL: http://econf.rae.ru/article/7994.
  15. Ядранський Д.М. Теоретико-методичні засади формування єдиної системи нормування праці в Україні: монографія / Д. М. Ядранський. – Днипропетровськ: Моноліт, 2007. – 228 с.
  16. Buckley J.J. Fuzzy Markov Chains: Uncertain Probabilities/ J.J. Buckley, E. Eslami // Mathware and Soft Computing – 2002. – №9. –P.33-41.
  17. Mohseni M. Two Step Methods for Numerical Solution of Fuzzy Differential Equation / M. Mohseni, M. Sh. Dahaghin // Advances in Fuzzy Mathematics. – 2006. - №1.