Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 3, 86-96

Оптимальні умови формування складових валютної безпеки національної економіки

Кулінська Анжела
кандидат наук з державного управління, доцент кафедри менеджменту і адміністрування, доцент кафедри маркетингу та менеджменту, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Кривий Ріг), e-mail:angel-don82@mail.ru

Кулінська А. Оптимальні умови формування складових валютної безпеки національної економіки / А. Кулінська // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 3(235). – С. 86-96.

Метою статті є дослідження механізму формування безпечного рівня валютної системи національної економіки, що полягає в діяльності держави і уповноважених нею органів,спрямованої на регламентацію міжнародних розрахунків і порядку здійснення операцій з валютними цінностями. У процесі дослідження оптимальних умов формування складових валютної безпеки національної економіки використано: методи теоретичного узагальнення та порівняння, аналізу та синтезу,діалектики. На підставі проведеного дослідження визначено, що в умовах світової фінансової кризи роль валютної безпеки значно підвищується, але високий рівень «доларизації» національної економіки спричиняє залежність вітчизняної економіки національного господарства від численної кількості чинників. Вперше сформовано перелік завдань, що мають бути покладені в основу стабілізації та зміцнення безпечного рівня національної валютної політики. В передумовах розширення ринкових відносин роль даної складової економічної сфери господарювання незмірно посилюється, збільшуються масштаби та об’єми валютних операцій, росте кількість суб’єктів валютних відносин. Стійкість національної валюти і її конвертованість – це неодмінний атрибут фінансової безпеки будь-якої країни, суб’єктів господарювання і окремих громадян.

свалютні операції, валютна система, валютна політика, валютна безпека, грошова одиниця, платіжний баланс, грошові зобов’язання.

JEL classification: R400

1. Батрименко В.В. Сучасні механізми трансформації грошово-банківської сфери України як необхідна умова виходу із фінансово- економічної кризи / В.В. Батрименко // Економічний часопис-ХХІ. – 2014. – № 11-12. – С. 131-137.
  2. Єрмошенко М.М. Визначення загрози національним інтересам держави у фінансово-кредитній сфері / М.М. Єрмошенко // Економіка України. – 2013. – № 1. – С. 124-132.
  3. Міщенко С.В. Критерії і показники оцінки стабільності функціонування фінансового сектору / С.В. Міщенко // Вісник НБУ. – 2012. – № 6. – С. 36-45.
  4. Міщенко С. Вдосконалення інституційної структури нагляду за фінансовим сектором / С. Міщенко // Банківська справа. – 2013. – № 4. – С. 101-106.
  5. Пилипчук В.М. Ключові проблеми економічного розвитку України / В.М. Пилипчук // Економічний часопис-ХХІ. – 2012. – № 3- 4. – С. 200-209.
  6. Сухоруков А.І. Сучасні проблеми фінансової безпеки країни: [монографія] / А.І. Сухоруков, С.Т. Пиріжкова. – К.: НІПМБ, 2012. – 340 с.