Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 4, 133-143

Система управління конкурентоспроможністю підприємства

Крупіна Світлана
Кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри управління бізнесом, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:svetlanabrikalina2010@rambler.ru

Яблонська Наталія
Кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки промисловості, Одеська національна академія харчових технологій, e-mail:nat_v@ua/fm

Крупіна С., Яблонська Н. Система управління конкурентоспроможністю підприємства / С. Крупіна, Н. Яблонська // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 4(236). – С. 133-143.

В статті розглянуті питання, які пов’язані з системою управління конкурентоспроможністю. Запропоновано основні підсистеми які складають систему управління та принципи забезпечення підвищення конкурентоспроможності підприємства. Виділено, що кожна система управління конкурентоспроможністю підприємства повинна мати: мету, об’єкт, суб’єкт, методологію, принципи, процес та функції управління, які мають знаходитися у взаємозв’язку один з іншим. Проблема управління конкурентоспроможністю підприємства це комплексна, складна та багатоаспектна проблема, від вирішення якої залежить рівень економічного та соціального життя країни. Конкурентоспроможність підприємства характеризує існування підприємства на ринку, дозволяє оцінити поточний і прогнозувати майбутній стан, вибирати різні варіанти управлінських рішень, які б забезпечували перехід з одного стану в інший.

конкурентоспроможність, система управління конкурентоспроможністю, конкурентоспроможність підприємств, принципи управління, функції управління.

JEL classification: R400

УДК: 658.5:005.332.4

1. Ансофф И. Стратегическое управление / И. Ансофф [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.vuzlib.net/beta3/html/1/5182/
  2. Мунтіян В.І. Конкурентоспроможність національної економіки, як головний критерій економічної безпеки // Механізм регулювання економіки. - 2010. - № 2. - С. 23-43.
  3. Конкурентоспособность продукции и предприятия (Буркинский Б.В., Лазарева Е.В., Агеева И.Н., Брыкалина С.В. и др.). - Одесса: ИПРЭЭИ НАН Украины, 2002. – 132 с.
  4. В.А. Павлова, Р.В. Губарєв Система управління конкурентоспроможністю підприємства // [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://duep.edu/uploads/vidavnitstvo14-15/10112.pdf
  5. Павлова В.А. Конкурентоспроможність підприємства: оцінка та стратегія забезпечення: монографія. - Дніпропетровськ : Вид-во ДУЕП, 2006. - 276 с.
  6. Піддубний І. О. Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства / І. О. Піддубний, А. І. Піддубна. — Х. : ВД «ІНЖЕК», 2004. — 264 с
  7. С.М. Клименко, О.С. Дуброва, Д.О. Барабась, Т.В. Омельяненко., А.В. Вакуленко. Управління конкурентоспроможністю підприємства: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2006. - 527 с.
  8. Фатхутдинов Р.А. Управление конкурентоспособностью организации: учебное пособие / Р.А. Фатхутдинов. – М.: Изд-во Эксмо, 2004. – 544 с.