Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 4, 5–14

Алтаяу Фахти
аспірант кафедри банківської справи Одеського національного економічного університету, e-mail:rln@ukr.net

Алтаяу Ф. Ефективність діяльності іорданських банків, оцінена за допомогою кореляційно-регресійного аналізу / Ф. Алтаяу// Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 4(236). – С. 5-14.

Стаття присвячена оцінці ефективності діяльності сучасних іорданських банків (які перейшли на кредитну основу свого функціонування) за допомогою корреляційно-регресійного аналізу. В роботі виконан корреляційно-регресійний аналіз значень таких узагальнюючих результативних показників діяльності банків як рентабельність їх активів – RОА (Return On Assets, дослівно оборот на активи) і рентабельність капіитала – RОЕ (Return On Equity, дослівно оборот на капітал). Проведений аналіз показав, що іорданські банки успішно працюють на кредитному ринку, бо значення узагальнюючих результативних показників їх діяльності – ефективності використання активів (RОА) і ефективності викороистання їх капіталу (RОЕ), навіть, у період кризових 2008-2009 рр. були не нижчими за загальноприйнятний у світовій практиці рентабельний рівень. До того ж, починаючи з 2011 року, динаміка цих показників має стабільну тенденцію до росту, чому в значній мірі сприяє збільшення обсягів саме кредитних (депозитних та позичкових) операцій, які і визначають ефективність використання і активів, і капіталу досліджуємих иорданських банків.

ефективність діяльності, показники ефективної діяльності банків – RОА і RОЕ, регресійні моделі, факторні ознаки, результативні ознаки.

JEL classification: R400

УДК: 519.233.5:336.71

1. Журавлев А.Ю. Теория и практика исламского банковскогодела / А.Ю. Журавлев. – М.: Институт востоковедения РАН, 2002. – 244 с.
  2. Янковой А.Г. Многомерный анализ в системе STATISTICA: научная монография / А.Г Янковой. – Вып. 1. – Одесса: Оптимум, 2001. – 216 с.
  3. Янковой А.Г. Многомерный анализ в системе STATISTICA: научная монография / А.Г Янковой. – Вып. 2. – Одесса: Оптимум, 2002. –325 с.