Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 4, 90-101

Активізація залучення інвестицій у підприємства нафтогазового комплексу

Камаран Алі Хасан
аспірант, Одеський національний економічний університет, e-mail:raya11@ukr.net

Камаран А. Х. Активізація залучення інвестицій у підприємства нафтогазового комплексу/ А. Х. Камаран // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 4(236). – С. 90-101.

У статті розглянуті основні характеристики розвитку сучасного нафтогазового комплексу України, які сприяють або перешкоджають розвитку його підприємств. Аналізуються тенденції залучення інвестицій в підприємства нафтогазового комплексу. Виділяються основні проблеми, що перешкоджають залученню інвестицій в нафтогазовий комплекс України. Визначено ключові напрямки щодо активізації залучення інвестицій в підприємства нафтогазового комплексу з виділенням джерел інвестування, заходів, де це може бути використано, і результату, який може бути отриманий. Акцентується увага на створенні пільгового режиму для іноземних інвесторів, а також активізації залучення банківського капіталу і заощаджень населення в нафтогазовий комплекс.

нафтогазовий комплекс, залучення інвестицій, прямі іноземні інвестиції, напрямки залучення інвестицій.

JEL classification: R400

УДК: 330.322:061.5:662.88

1. Краснюк М. Т. Досвід та проблеми іноземного інвестування у нафтогазовий комплекс України / М. Т. Краснюк // Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія управління: стан та перспективи»- К.: КНЕУ, НТУУ „КПІ". - 2000. - С. 100
  2. Бовкун О.В. Напрями залучення інвестицій у підприємства нафтогазового комплексу / О. В. Бовкун // Управління розвитком . - 2013. - № 14. - С. 126-128
  3. Воробьева М.С. Проблемы инвестирования в нефтегазовый комплекс Украины / М.С. Воробьева // Перспективы развития и пути совершенствования фондового рынка// Материалы II Всеукраинской науч.-практ. конф. -Симферополь: Информационно-издательский отдел ТНУ. - 2010– С. 19-20.
  4. Ермоленко Г.Г. Современное состояние нефтегазовой отрасли Украины и проблемы инвестирования / Г.Г. Ермоленко // Экономика Крыма. – 2011. - № 1 (34). – С. 89-92
  5. Колісник О.Я. Кон’юнктура міжнародного інвестиційного ринку та проблеми залучення іноземних інвестицій в Україні / О.Я. Колісник // Інноваційна економіка. - 2012.- № 2. – С. 173-179
  6. Bartlett C. A. Managing Across Borders: The Transnational Solution / C. A.Bartlett., S. Ghoshal. — Boston : Harvard University Press, 1989. — 440 p
  7. FDI in Developing 7. FDI in Developing Countries and Economies in Transition: Opportunities, Dangers, and New Challenges [Электронный ресурс] – Режим доступа: http://www.piie.com/publications/chapters_preview/53/1iie258x.pdf.