Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 5, 106-114

Визначення можливостей і меж впливу політики єцб на рівень безробіття в європейських країнах

Костюченко Наталія
Аспірант 3-го року навчання кафедри світової економіки та міжнародних економічних відносин, ОНУ імені І.І.Мечникова, e-mail:nataliakostiuchenko@gmail.com

Шкабарін Георгій
Аспірант третього року навчання, Iнститут міжнародних відносин, Варшавський університет, e-mail:gshkabarin@wne.uw.edu.pl

Костюченко Н., Шкабарін Г. Визначення можливостей і меж впливу політики ЄЦБ на рівень безробіття в європейських країнах / Н. Костюченко, Г. Шкабарін // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 5(237). – С. 106-114.

Стаття досліджує питання впливу монетарної політики на рівень безробіття у дев’яти країнах ЄС та порівнює результати з ситуацією в Україні. Проблема ефективності монетарної політики ЄЦБ дуже актуальною під час кризи. Регулювання рівня безробіття також є одним з головних завдань ЄЦБ з 2011 року за допомогою інфляційного таргетування. Ми використовуємо метод OLS для проведення дослідження. Ми опираємось на період з 2000 по 2015 роки. Отримані результати демонструють, що вплив інфляції на рівень безробіття в усіх країнах, крім Австрії дуже незначний. Інші фактори, такі як продуктивність праці та прямі іноземні інвестиції мають більш значний вплив на рівень безробіття.

безробіття, монетарна політика, прямі іноземні інвестиції, ЄЦБ.

JEL classification: R400

УДК: 338.246.2

1. Rudd J., Whelan K. Modelling Inflation Dynamics: A Critical Review of Recent Research / J. Rudd, K.Whelan // Finance and Economics Discussion Series Divisions of Research & Statistics and Monetary Affairs. – 2005. – pp.1-42.
  2. Nikolaev R., Stancheva V. The Effect of Foreign Direct Investment On Unemployment in Bulgaria / R. Nikolaev, V.Stancheva // IZVESTIA – Journal of University of Economics. – Varna. – 2013. – pp.14-24.
  3. Napolitano O., Montagnoli A. The European Unemployment Gap and the Role of Monetary Policy / O. Napolitano, A. Montagnoli // Economics Bulletin. – Vol.30. – Issue 2. – 2010. – pp.1-13.
  4. Wen Y. Monetary Policy’s Effects on Unemployment / Y. Wen // Economic SYNOPSES. – No.10. – 2011. – pp.1-2.
  5. Laureys L. Optimal monetary policy in the presence of human capital depreciation during unemployment / L.Laureys // Bank of England.- Working Paper. – No. 514. – pp. 1-51.
  6. Engler P. Monetary Policy and Unemployment in Open Economies / P. Engler // NCER Working Paper Series. – 2011. – pp. 1-35.
  7. International Monetary Fund Data [Internet source] / Rezim dostypy. - www.omf.org