Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 5, 143-156

Теоретичні аспекти дослідження фінансового планування на підприємстві

Рубаха Марія
кандидат економічних наук, доцент, кафедра фінансів грошового обігу і кредиту, Львівський національний університет імені Івана Франка, e-mail:mariya.rubakha@gmail.com

Галайко Андрій
Львівський національний університет імені Івана Франка, e-mail:andriy.galayko.12@ukr.net

Рубаха М, Галайко А. Теоретичні аспекти дослідження фінансового планування на підприємстві / М. Рубаха, А. Галайко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 5(237). – С. 143-156.

Стаття присвячена розкриттю економічного змісту фінансового планування на підприємстві, його мети, завдань, принципів та методів. Сутність фінансового планування полягає в тому, що воно є підготовкою і ухваленням управлінських рішень, які впливають на обсяги фінансових ресурсів та показники діяльності підприємства. Фінансове планування потрібне для досягнення високих результатів виробничої діяльності, кругообігу виробничих фондів та формування умов, що можуть забезпечити фінансову стійкість та платоспроможність підприємства. Належна якість фінансового планування є основою стабільної фінансової діяльності та підвищення конкурентоспроможності суб’єкта підприємництва у довгостроковому періоді. Головними напрямами розвитку фінансового планування в Україні є вдосконалення нормативно-правової бази, стабілізація ситуації на українському ринку, встановлення взаємозв’язків між короткостроковими і довгостроковими фінансовими планами, забезпечення комплексності загального фінансового плану.

фінансове планування, фінансовий план,бюджетування, стратегічне фінансове планування, поточне фінансове планування, оперативне фінансове планування.

JEL classification: R400

1. Фінанси підприємств у схемах і таблицях: практикум : у 2 ч. / Державний вищий навчальний заклад “Українська академія банківської справи Національного банку України” ; [уклад.: Л. Л. Гриценко, О. В. Дейнека, І. М. Крайніков]. – Суми : ДВНЗ “УАБС НБУ”, 2012. – Ч. 2. – 212 с.
  2. Проблеми та перспективи фінансового планування на підприємстві / Т. О. Кірсанова, Н. А. Дьяченко // Вісник Сумського державного університету. Сер. : Економіка. - 2011. - № 4. - С. 48-57.
  3. Коновал І.А. Бізнес-планування підприємницької діяльності в АПК. Навчальний посібник. – К. :ЗАТ „НІЧ ЛАВА”, 2010. – 135 с.
  4. Крамаренко Г.О., Чорна О.Є. Фінансовий аналіз. Підручник. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 392 с.
  5. Момот Т.В., Безгула В.О., Таратуєв В.О., Кадничанський М.В., Чалий І.Г. Фінансовий менеджмент: Навч. посіб. / За ред. Момот Т.В. – К.: Центр учбової літератури, 2001. – 712с.
  6. Непочатенко О.О. Фінанси підприємств [текст]: підручник / О.О. Непочатенко, Н.Ю. Мельничук – К.: «Центр учбової літератури», 2013. – 504с.
  7. Романенко О.Р. Фінанси: Підручник 4-те вид. – К:. Центр учбової літератури, 2009. – 312с.
  8. Семенов Г.А., Бугай В.З., Семенов А.Г., Бугай А.В.Фінансове планування і управління на підприємствах. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 432 с.
  9. Фінансове планування як передумова фінансової стабільності підприємства / Л. І. Телишевська, Н. П. Андрущенко, С. С. Сергеєв // Mechanism of Economic Regulation. - 2013. - № 2. - С. 71-78.