Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 5, 156-182

Таран-Лала Олена
кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», e-mail:elenalala1704@gmail.com

Таран-Лала О. Оцінка надійності споживчої кооперації України як соціально-економічної системи в структурі національної економіки / О. Таран-Лала // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 5(237). – С. 156-182.

В статті визначено аспекти концептуально-методологічного характеру і прикладних розробок по оцінці надійності споживчої кооперації як соціально-економічної системи в структурі національної економіки. Удосконалено методику отримання відносної оцінки надійності окремих регіонів на рівні споживчої кооперації та відбити їх місце в розвитку національної економіки. Проведено порівняльну оцінку надійності різних територій України. Розраховано фактичну величину економічної, соціальної і екологічної надійності розвитку регіонів на рівні держави та споживчої кооперації України. Сформовано перелік соціально-економічних індикаторів, використовуваний при розрахунку інтегрального індексу.

оцінка надійності, споживча кооперація, соціально-економічна система, індикатори надійності, національна економіка, економічна надійність, соціальна надійність, екологічна надійність.

JEL classification: R400

УДК: 334.735(477)

1. Бабенко С. Г. Стратегія розвитку кооперативного сектора економіки України / С.Г. Бабенко // Економіка і прогнозування. – 2003. – №4. – С. 38-49.
  2. Бабенко С. Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці: монографія / С.Г. Бабенко – К. : Наукова думка, 2003. – 332 с.
  3. Гончаренко В. В. Теоретико-методологічні підходи до відродження національного кооперативного руху / В. В. Гончаренко // Вісник Полтавського державного сільськогосподарського інституту. – 2001. – № 5-6 (18-19). – С. 10-15.
  4. Губин В. В., Степанов А. А., Степанов И. А. Проблемы социально-экономического развития системы потребительской кооперации в условиях рынка / В. В. Губин, А. А. Степанов, И. А. Степанов. – М. : ООО «Издательский дом Центросоюза», 2012. – 196 с.
  5. Маркіна І.А. Управління споживчою кооперацією як соціально-економічною системою: монографія / І.А. Маркіна – Полтава : ПУСКУ, 2008. – 255 с.
  6. Окландер М. А. Стратегії розвитку підприємств споживчої кооперації України: монографія / М. А. Окландер, О. П. Чукурна, В. В. Гончаренко – Одеса : Екологія, 2007. – 324 с.
  7. Теплов В.И. Социально-экономическая деятельность потребительской кооперации: монографія / В. И. Теплов. – Белгород: Изд-во Белгородского университета потребительской кооперации, 1999. – 206 с.
  8. Теплов В.И. Управление социально-экономическим развитием системы потребительской кооперации / В.И. Теплов. – Белгород: Издательство Белгородского университета потребительской кооперации, 1999. – 295 с.