Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 6, 83-96

Типологія високотехнологічних проектів в сучасних економічних дослідженнях

Захарченко Наталя
Кандидат економічних наук, старший викладач, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, e-mail:vizach @mail.ru

Захарченко В. Типологія високотехнологічних проектів в сучасних економічних дослідженнях / В. Захарченко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 6(238). – С. 83-96.

У статті розглянуто та запропоновано класифікацію високотехнологічних проектів з метою удосконалення інноваційним виробництвом, враховуючи особливості високотехнологічних проектів, згрупованих за тією або іншою ознакою в ході проведення оцінки їх реалізації. Проаналізовані наукові основи класифікації об'єктів дослідження. Визначені джерела фінансування проектів. Наведені особливості проектів, пов'язаних c розробкою радикальних інновацій. Обґрунтовано, що реалізація інноваційних процесів радикальних інновацій є більш витратною порівняно з модернізованими і модифікованими інноваціями. Це дасть змогу враховувати переваги та недоліки варіантів класифікацій за різними ознаками при проведенні оцінки реалізованості високотехнологічних проектів. Обґрунтовано варіанти класифікації високотехнологічних проектів з точки зору теоретичної новизни та прикладної спрямованості з метою визначення особливостей та напрямків удосконалення системи управління високотехнологічними проектами.

проект, високотехнологічність, класифікація, фінансування, інновація, ціль.

JEL classification: R400

УДК: 338.242.2

1. Березин В.В. Инновационный менеджмент: уч. пособ. /В.В. Березин, Л.П. Гончаренко. – М.: КНОРУС, 2005. – 544 с.
  2. Баранчеев, В. П. Управление инновациями: учеб. для бакалавров / В. П. Баранчеев, Н. П. Масленникова, В. М. Мишин. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Юрайт, 2014. – 711 с.
  3. Захарченко В.І. Підвищення ефективності реалізації високотехнологічних проектів у промисловості /В.И. Захарченко, Л.Д. Глущенко. – Вінниця: Діло, 2013. – 152 с.
  4. Захарченко В.І. Інноваційний менеджмент: навч. посіб. / В.І. Захарченко, М.М. Меркулов, Н.М. Корсікова. – К.: ЦУЛ, 2012. – 448 с.
  5. Захарченко В.И. Инновационное развитие в Украине: наука, технология, практика /В.И. Захарченко, Н.Н. Меркулов, Л.В. Ширяева. – Одесса: Фаворит, 2011. – 598 с.
  6. Инновационный менеджмент: справ. пособие / Под ред. Б.Н. Завлина. – СПБ.: Наука, 1997. – 585 с.
  7. Мазур И.И. Управление проектами: уч. пособие /И.И. Мазур, В.Д. Шапира. – М.: Омега-Л, 2006. – 664 с.
  8. Мединский В.Г. Инновационный менеджмент: уч. пособие /В.Г. Мединский. – М.:ИНФРА-М, 2002.-295 с.
  9. Технологічна модернізація промисловості України: монографія /За ред.. Л.І. Федулової. – К.: ІЕП НАНУ, 2008. – 472 с.
  10. Фатхутдинов Р.А. Инновационный менеджмент уч. пособие / Р.А. Фатхудинов. – М.: «Бизнес-школа Интел-Синтез, 1998. – 599 с.