Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 7, 44-55

Перспективи розвитку світового ринку послуг

Короленко Наталія
Одеський національний економічний університет, e-mail:kreckova.olga@yandex.ru

Крекова Ольга
Одеський національний економічний університет, e-mail:kreckova.olga@yandex.ru

Короленко Н., Крекова О. Перспективи розвитку світового ринку послуг / Н. Короленко, О. Крекова // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 7(239). – С. 44-55.

У статті розглянуті теоретичні основи розвитку світового ринку послуг, поняття «послуга», її основні характеристики, основні риси та відмінності від торгівлі товарами, сучасний стан розвитку світового ринку послуг. Значну увагу приділено сучасним тенденціям розвитку світового ринку послуг, проаналізовано найбільш конкурентоздатні сектори, а також сучасні рейтингові позиції провідних експортерів та імпортерів на даному ринку. В останній час основні позиції посідають високо розвинуті країни світу, але в рейтингу лідерів представлено і країни, що розвиваються, про що свідчить то, що частка та роль цих країн в експорті послуг на міжнародних ринках щорічно зростає. Перспективним напрямом є збільшення кількості великих інтегрованих компаній, що постачають споживачеві “пакет послуг” і дають йому можливість використовувати одного постачальника послуг, а також виникнення та розвиток інноваційних видів послуг.

послуги, світовий ринок послуг, міжнародна торгівля, провідні експортери та імпортери, конкуренція, тенденції розвитку.

JEL classification: R400

УДК: 658.64:339.13

1. Міжнародна торгівля. Підручник. Видання 5-те, перероб. та доп. / за ред. Козака Ю.Г./ Козак Ю.Г, Притула Н.В., Осипов В.М., Кочевой М.М. та ін. - Київ-Катовіце-Краков: ЦУЛ, 2015 – 272 с.
  2. Антонюк К.В. Визначальні фактори розвитку сучасної міжнародної торгівлі послугами/К.В.Антонюк//Миколаївський національний університет імені В.О.Сухомлинського. – 2015. - № 6 – с. 46-51
  3. World Trade Organization [Електроний ресурс] – Режим доступу: www.wto.org.ua
  4. The Trade and Development Report [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://unctad.org/en/PublicationsLibrary/ tdr2014_en.pdf.