Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 8, 163-172

Ідеологічні підстави підприємницької діяльності в Україні

Румянцева Анжеліка
Кандидат історичних наук, доцент, Одеський національний економічний університет, e-mail:Taya291098@gmail.com

Румянцева А. Ідеологічні підстави підприємницької діяльності в Україні / А. Румянцева // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 8(240). – С. 163-172.

У даній статті автор підіймає одну з найбільш актуальних пррблем у сучасній Україні, а сааме: сутність та основи політичних ідеологій, найбільш поширених в сучасному українському суспільстві. Як відомо, політика та економіка завжди крокують рука об руку, а тому і в даній ситуації, коли наше суспільство проходить перші основні етапи становлення, результати яких будуть оказувати помітний вплив на подальший розвиток нашої держави, автор вважає доцільним розглянути політичні ідеології, які частіше за інші зустрічаються в нашому суспільстві та виявити сферу їх впливу на його розвиток. Також в даній статті відслідковується процес становлення та розвитку підприємництва на території України та фактори, які оказують на нього значний вплив на різних часових відрізках.

пдіприємництво, бізнес, ідеологія, розвиток.

JEL classification: R400

1. Радаев В. Экономическая социология. – М., 2005.
  2. Коржов Г. Социокультурная легитимность предпринимательства в украинском обществе первого десятилетия трансформаций // Социология: теория, методы, маркетинг. – 2005. – № 3. – С. 165-177.
  3. Вебер М. Протестантская этика и дух капитализма // Вебер М. Избранные произведения. – М., 1990. – С. 6-272.
  4. Максимович В. «Одухотвореність» як елемент української національної ідеї // Схід. – 1996. – № 5-6. – С. 19-22.
  5. Москалець В. Релігійність як риса українського національного характеру // Філософська і соціологічна думка. – 1993. – № 1. – С. 70-77.
  6. Пайпс Р. Собственность и свобода. – М., 2000.
  7. Коломенський Н. Л., Льовочкіна А. М. Етнопсихологія українців // Україна на зламі тисячоліть: Історичний екскурс, проблеми, тенденції та переспективи. – К., 2000. – С. 59-76.
  8. Кравченко Б. Соціальні зміни і національна свідомість в Україні XX ст. – К., 1997.