Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 8, 5–16

Гогуля Людмила
Lgogulia@ukr.net

Гогуля Л. Внутрішньосистемні складові забезпечення інноваційного розвитку сільськогосподарських підприємств: аксіологічний підхід / Л. Гогуля // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 8(240). – С. 5-16.

Динамічне ринкове середовище вимагає безупинного руху вперед, пошуку та впровадження нових підходів до управління, що забезпечуватимуть конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, в першу чергу, через стимулювання наявних внутрішніх їх можливостей, що стануть основою інноваційного їх розвитку. В умовах, коли отримання лише високих економічних показників від господарської діяльності не забезпечує досягнення результативності, виникає необхідність активізації внутрішніх можливостей підприємства, які беруть початок з організаційних цінностей. В процесі переходу вітчизняних сільськогосподарських підприємств на інноваційний шлях розвитку особливої актуальності набуває аксіологічний підхід. В статті обґрунтовано необхідність застосування аксіологічного підходу до управління сільськогосподарськими підприємствами в процесі їх переходу до інноваційного розвитку через відображення організаційних цінностей в розумінні понять організаційної культури, організаційного потенціалу, організаційної поведінки, організаційної взаємодії. Наведено авторську інтерпретацію системно-складових забезпечення інноваційного розвитку сільськогосподарських підприємств.

аксіологічний підхід, організаційні цінності, організаційна культура, інноваційний розвиток.

JEL classification: R400

УДК: 005.73:[005.342: 005.591.3]

1. Гудзинский А.Д. Управление развитием предприятий аграрного сектора экономики: системно-функциональный подход: монография. –Львов: «Лига-Прес».- 2014.-528с.
  2. Гудзинський О. Д. Організаційна культура в розвитку соціально-економічних систем / О. Д. Гудзинський // Науковий вісник Полісся. - 2015. - Вип. 3. - С. 69-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvp_2015_3_10.15.09.2016
  3. Гудзинський О.Д. Управління результативністю діяльності підприємств (теоретико-методологічний аспект) [Текст]: монографія / О.Д. Гудзинський, Н.В.Гайдамак, С.М.Судомир. – К., 2011. – 175 с.
  4. Захарчин Г.М. Забезпечення конкурентоспроможності та розвиток організаційної культури підприємства (сучасна парадигма: прикладний аспект): монографія / Г.М. Захарчин, Л.С. Лісовська, А.А. Теребух. - Львів: Видавництво Нац. ун-ту "Львівська політехніка", 2009. - 440 с.
  5. Иванова Т.Б., Журавлёва Е.А. Корпоративная культура и эффективность предприятия [Текст] : Монография / Т.Б. Иванова, Е.А. Журавлёва. –М. : РУДН, 2011. – 152 с.
  6. Козаков В. М. Аксіологія державного управління : підручник. – К. : НАДУ, 2010. – 256 с.
  7. Судомир С. М. Формування системи управління розвитком сільськогосподарських підприємств: теорія, методологія : монографія. – К. : ЦП «Компринт», 2015. – 483 с.
  8. Туленков М.В. Теорія організаційної взаємодії: підручник.- К.: ІПК ДСЗУ, 2011. – 456с.