Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 9, 113-124

Особливості визначення фінансової стійкості підприємства

Медвідь Анастасія
Одеський національний економічний університет, e-mail:k.finans@oneu.edu.ua

Медвідь А. Особливості визначення фінансової стійкості підприємства/ А. Медвідь // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 9(241). – С. 113-124.

У статті систематизовано визначення сутності фінансової стійкості підприємства як основного показника фінансового стану. Метод групування та узагальнення використано для визначення фінансової стійкості. Визначено типи фінансової стійкості і їх характеристики. Окреслено основні об'єктивні умови стабілізації фінансової стійкості підприємства, виходу з фінансової кризового стану: збільшення частки власних оборотних коштів в оборотних активах; додаткове залучення позикових коштів за умови позитивного ефекту фінансового левериджу. У висновку обґрунтовано необхідність використання аналізу фінансової стійкості підприємства. Перш за все за допомогою коефіцієнтів фінансової стійкості можна мати повне уявлення про поточний стан підприємства, визначити слабкі місця в діяльності підприємства і своєчасно їх ліквідувати.

фінансова стійкість, платоспроможність, ризик, прибуток, управління.

JEL classification: R400

1. Базилинська Я. Финансовый анализ: теория и практика. Учеб. пос. - М.: Центр учебной литературы, 2009. - 328 с.
  2. Вознюк А.А. Оценка финансового состояния предприятия как необходимая составляющая его экономического развития /А. Вознюк// Всеукраинский научно-производственный журнал. Инновационная экономика. - 2012. - №11. - С.101-105.
  3. Ивахненко В.М., Курс экономического анализа: Учебное пособие // Киев: Знание-Пресс, 2000. - 208 с.
  4. Коробов М.Я., Финансово-экономический анализ деятельности предприятий, Учебное пособие. - Киев: «Знание», 2000.
  5. Кривицкая А.Р. Планирование прибыли предприятия при определении стратегии его развития / О.Р. Кривицкая // Финансы Украины. - 2005. - № 3. - С. 138-143.
  6. Павловская О.В., Притуляк Н.Н., Невмержицька Н.Ю. Финансовый анализ: Учеб. пособие для самостоятельного изучения дисциплины - М .: Финансы, 2002. - 388 с.
  7. Савицкая Г.В. Экономический анализ деятельности предприятия. - М .: Знание, 2005. - 662 с.
  8. Тютюнник Ю. Финансовый анализ: учеб. пособие. / Ю.М.Тютюнник. - М .: Знание, 2012. - 815с.
  9. Шеремет А. А. Финансовый анализ: Учеб. пос. - М.: Кондор, 2005. - 193 с.