Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 9, 29-40

Забезпечення модернізаційних процесів на підприємствах промисловості

Бойко Ольга
Одеський національний економічний університет, e-mail:geyko2005@rambler.ru

Бойко О. Забезпечення модернізаційних процесів на підприємствах промисловості / О. Бойко // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 9(241). – С. 29-40.

У статті розглянуті теоретичні та методичні питання забезпечення умов модернізації підприємств промисловості. Удосконалено визначення понять «модернізація підприємства», «техніко-технологічна модернізація», «потенціал модернізації підприємства». Досліджено економічні та організаційні умови модернізації підприємств промисловості, проаналізовано проблеми їх модернізації. Запропоновано вдосконалення діагностики техніко-технологічного стану підприємства. Обґрунтовано методичний підхід до оцінки потенціалу модернізації підприємства.

модернізація підприємства, умови модернізації підприємства, фактори модернізації, потенціал модернізації, фінансування модернізації.

JEL classification: R400

УДК: 658.589:061

1. Адлер Ю.П. Планирование эксперимента при поиске оптимальных решений / Ю.П. Адлер, Е.В. Маркова, Ю.В. Грановский. – М.: Наука, 1976. – 280 с.
  2. Бойко О. С. Теоретико-методичні підходи до оцінки потенціалу модернізації як основи стратегії модернізації підприємства // О.С. Бойко, Л.М. Гейко // Вісник Хмельницького національного університету. – 2014. – № 3. – Т. 3 (212). – С. 195-199
  3. Бужимська К.О. Модернізація підприємства та його розвиток: порівняльний аспект [Електронний ресурс] / К.О. Бужимська. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/33_NIO_2009/Economics/56162.doc.htm
  4. Валінкевич Н.В. Організаційно-економічна модернізація підприємств харчової промисловості в умовах інноваційної економіки: проблеми теорії та практики: монографія / Н.В.Валінкевич. – Житомир: ЖДТУ, 2014. – 439 с.
  5. Геєць В.М. Модернізація в системі «Суспільство – держава – економіка». Частина 1 / В.М. Геєць // Журнал європейської економіки. – 2014. – Т. 13, № 2. – С.111-124
  6. Тарасюк Г.М. Модернізація підприємств харчової промисловості як умова підвищення їх конкурентоспроможності / Управління підприємствами в умовах трансформації економіки: колективна монографія / за ред. д.е.н., проф. Тарасюк Г.М. – Житомир, ЖДТУ, 2014. – С. 329-339
  7. Федулова Л.І. Технологічна модернізація промисловості України / Л.І. Федулова. – К.: Ін-т екон. та прогнозув., 2008 – 472 с.