Науковий вісник Одеського національного економічного університету 2016, 10, 122-133

Актуальність економічної безпеки у контексті сталого розвитку підприємства

Продіус Оксана
кандидат економічних наук, доцент, Одеський національний політехнічний університет, e-mail:sergob1970@yandex.ru

Чупріна Олександр
Одеський національний політехнічний університет, e-mail:sergob1970@yandex.ru

Ющук Максим
Одеський національний політехнічний університет, e-mail:sergob1970@yandex.ru

Продіус О. Чупріна О., Ющук М. Актуальність економічної безпеки у контексті сталого розвитку підприємства / О. Продіус, О. Чупріна, М. Ющук // Науковий вісник Одеського національного економічного університету: зб. наук. праць; за ред.: М.Д. Балджи (голов. ред.). (ISSN 2409-9260). – Одеса: Одеський національний економічний університет. – 2016. – № 10(242). – С. 122-133.

В статті досліджено основи формування системи економічної безпеки, її вплив на ефективність сталого розвитку підприємства. Проведено аналіз публікацій, присвячених формуванню економічної безпеці підприємства та комерційної таємниці, як її важливої складової. Проаналізовано визначення комерційної таємниці та напрямки її збереження на підприємствах передових країн світу, особливу увагу приділено розвитку та захисту сучасних інформаційних і комунікаційних технологій. Надано рекомендації щодо формування системи захисту комерційної таємниці підприємства з урахуванням чинників внутрішнього та зовнішнього середовища та реалій глобального економічного простору, що вимагають застосування новітніх форм захисту інформації та впровадження інновацій.

економічна безпека, сталий розвиток підприємства, комерційна таємниця, шпигунство, конкуренція, захист.

JEL classification: М110

УДК: 330.526.33

1. Продіус О.І. Концептуальні основи та функціональні складові економічної безпеки підприємства / О.І. Продіус // Глобальні та національні проблеми економіки. - 2016. - № 10. - [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://global-national.in.ua/issue-10-2016
  2. Васильців Т.Г. Фінансово-економічна безпека підприємств України: стратегія та механізми забезпечення: монографія/ Т.Г. Васильців, Волошин В.І., [за ред. Т.Г. Васильціва]. – Львів: Ліга-Прес, 2012. – 386 с.
  3. Гапак, Н. М. Економічна безпека підприємства: сутність, зміст та основи оцінки / Н. М. Гапак // Науковий вісник Ужгородського університету: Серія: Економіка / ред. кол.: В.П.Мікловда, М.І.Пітюлич, Н.М. Гапак та ін. – Ужгород: УжНУ, 2013. – Вип. 3(40). – С. 62–65.
  4. Троц І.В. Забезпечення економічної безпеки на підприємстві з метою попередження банкрутства / І.В. Троц // Вісник Житомирського державного технологічного університету. - 2012. - № 1(59). - С. 223 – 227.
  5. Куделя Л.В. Формування концепції забезпечення економічної безпеки підприємств / Л.В. Куделя // Науковий вісник Херсонського державного університету. – 2014. – Випуск 5. Частина 2. - С. 125 – 128.
  6. Міщенко С.П. Концептуальні основи забезпечення економічної безпеки підприємства / С.П. Міщенко // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2012. - №37. – С. 215 – 220.
  7. Андрощук Г.О. Захист комерційної інформації в США: протидія економічному шпигунству/ Г.О. Андрощук // Наука та інновації. - 2013. - Т. 9. - № 1. - С. 80—95.
  8. Сороківська О.А. Особливості формування теоретичних засад економічної безпеки підприємств малого бізнесу/ О.А. Сороківська // Глобальні та національні проблеми економіки . - 2015. - Випуск 6. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://global-national.in.ua/archive/6-2015/101.pdf